Zeitgeist - laikmeta gars

Globālā sasilšana - globāls blefs: mobilā versija šeit.

     

"Ekoloģiskie aktīvisti" gribēja, lai Kopenhāgenā notikušais samits sāktos ar skandālu, bet izrādījās, ka tas nav nemaz vajadzīgs, jo skandāls tā vai tā jau bija nodrošināts. Jo div nedēļas iepriekš hakeri uzlauza un nopublicēja vadošo klimatologu saraksti, kas konsultēja ANO. Klimatologu sarakste atklāj, ka viņi nav godīgi cilvēki un vēl jo mazāk zinātnieki, jo faktus piemēro savai teorijai.

skatīties video krieviski

 

Žurnālists un Pulicera prēmijas laureāts Aleks Džons (Alex Jone) vērsās pie hakeriem ar pateicības vārdiem, jo tie ir atklājuši patiesību par globālo sasilšanu.

skatīties video krieviski

 

Šis notikums ir tik skandalozs, ka ieguvis pat speciālu nosaukumu - klimatgeits (climategate).

skatīties video angliski

 

Klimats vienmēr ir mainījies un pats galvenais šīm izmaiņām nav bijis nekāda sakara ar CO2 daudzumu atmosfērā neatkarīgi no tā vai tas būtu cilvēka darbības rezultāts vai nē.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Pieredzējuši klimatologi saka, ka šī teorija ir nejēdzīga. Piemēra pēc var minēt laika posmus, kad CO2 bija trīs reizes vairāk nekā tagad un bija laiks, kad bija desmit reizes vairāk. No ģeoloģiskā redzes viedokļa CO2 nekad netika uzskatīts par noteicošo faktoru. Pēdējos tūkstotis gados notikušās lielās pārmaiņas klimatā nevar izskaidrot ar CO2 daudzumu. Nevar apgalvot, ka CO2 iespaido klimatu, jo pagātnē, tas nekad neiespaidoja.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Mums stāsta, ka vajagot uztraukties, jo mainās klimats, taču klimats vienmēr ir mainījies. Mūsu planētas garajā mūžā bija gan daudz aukstāki, gan daudz siltāki laiki, salīdzinājumā ar patreizējo laiku. Laiks ir vienmēr mainījies, pat bez mūsu, t.i., cilvēku iejaukšanās. Pat reiz aktualizētā tēma atsaucas uz 200 gadu vecu vēsturi, kad tika piedzīvots ļoti auksts laiks, ko klimatologi sauc par mazo ledus laikmetu. 14. gadsimtā Eiropā iestājās mazais ledus laikmets, kad tika piedzīvotas pašas bargākās ziemas. Ar ledu pilnībā pārklājās tāda upes, kā Temza. Pirms mazā ledus laikmeta klimats bija maigāks un temperatūra augstāka un daudz siltāka, kā tas ir pat reiz. Tas bija laiks, ko klimatologi sauc par siltajiem viduslaikiem. Eiropā šis laiks izceļas, kā lielu katedrāļu būvniecības bums. Ļoti svarīgi zināt, ka šāds klimats nodrošināja viduslaikos pavisam atšķirīgu dzīves stilu. Mūsdienās domājam, ka globālai sasilšanai būs apokaliptiskas sekas. Bet realitātē, kad apskatām šo silto laiku, to saistām ar bagātību. Ja ielūkojamies dziļāk vēsturē, akmens laikmetā mēs atklāsim daudz siltāku laika posmu, ko sauc par Holocēna termālo maksimumu, kas ilga vairāk, kā 3000 gadu. Pagātnē temperatūras maiņas bija izteikti dabiskas, tad kāpēc tagad tam vajadzētu būt citādāk.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Maskavā 2009. gada 2. decembrī bija +8 c, bet līdzīga temperatūra tika novērota 1898. gadā +7 c, tiesa tad tas nevienu neuztrauca, jo nezināja par globālo sasilšanu.

skatīties video krieviski

 

Klimatologs Tims Balls (Tim Ball) saka: "Kad mums saka, ka mēs neticam globālai sasilšanai, es atbildu, ka ticu globālai sasilšanai, bet neticu, kas cilvēka saimnieciskās darbības dēļ nonākušais atmosfērā CO2 to iespaido." Masu mēdiji agresīvi uztur viedokli globālās sasilšanas tēmā, kas ar katru dienu kļūst arvien drausmīgāks un apokaliptiskāks. Jautājums uz miljonu: "Kāpēc tad nepieciešams šis tracis un kas īsti iespaido klimata maiņu?"

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Mēdiju sludinātajai globālajai sasilšanai nav nekā kopīga ar patiesu zinātni, tas ir instruments naudas izpumpēšanai un konkurentu likvidēšanai. Klimatu ne tikai uz Zemes, bet pat visā Saules sistēmā nosaka saule. Cilvēku enerģētika salīdzinot ar saules enerģiju ir smieklīgi maza.

skatīties video krieviski

 

Sākot ar deviņdesmitajiem gadiem cilvēka izraisītā globālā sasilšana no ekscentriskas kustības kļūst par iespaidīgu politisku ieroci, kas nokļuva mēdiju uzmanības centrā. Un rezultātā sarūpēja lielāku valsts atbalstu. Laikā pirms Buša vecākā ASV valdība piešķīra 170 miljonus USD gadā klimata pētniecībai, kas būtu pieņemami šim mērķim. Bet vēlāk izdevumi šim mērķim pieauga līdz 2 miljardiem USD gadā, t.i., vairāk nekā 10 reizes. Tas izmainīja daudzas lietas. Tika radītas jaunas darba vietas un piesaistīja daudzus cilvēkus, kas nemūžam nebūtu iesaistījušies šajā sfērā. Tādējādi pieplūda daudz cilvēku, kuru vienīgā interese bija globālā sasilšana. Šī masīvā naudas iešprice radīja priekšnoteikumus naudas iegūšanai atsaucoties uz globālo sasilšanu. Piemēra pēc: "Pieņemsim, ka vēlos pētīt Saseksas vāveru uzvedību saistībā ar globālo sasilšanu, tad man piešķirtu naudu, bet ja nepieminētu globālo sasilšanu, tad mans pētījums par vāverēm izgāztos." Ja manas darbības lauks ir uzmanības centrā, tad man būs krietni mazāk problēmu skaidrojot, kāpēc mani vajadzētu finansēt. Tādā veidā globālisti naudu izmanto, kā sviru, ar kuras palīdzību var realizēt savas netīrās intereses, tāpēc jo vairāk korumpētu cilvēku, jo viņiem vieglāk.Tieši tāpēc ticība un it sevišķi politiķis katolis absolūti nav pieņemami.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Londonas klerks Džeims Mahogans savulaik bija zaļās reliģijas piekritējs nu nožēlo faktu, ka ir kritis zaļo sektantu slazdos, kas ir atklājies klimatgeita skandāla rezultātā. Zaļās reliģijas sludinātāju patiesās rūpes ir papildināt savu bankas kontu.

skatīties video krieviski

 

Daži izvilkumi no zaļās sektas sludinātāju sarakstes. Fils Džons (Phil Jones):"Nosūtiet ziņas, izlaižot dažu meteostaciju datus ... Nepieminiet tādas ziņas, kas nāk no Austrālijas, Jaunzēlandes, Kanādas, Antarktīdas." Maikls Mans (Michael Mann) atbild: "Mēs visi zinām, ka lieta nav patiesībā, bet kā patiesāk noraidīt pārmetumus." Fils Džons raksta, ka esot tikko pabeidzis strādāt pie Maikla trika un papildinājis datus ar paaugstinātu temperatūru. Publiski skaidrojoties Fils Džons izteic div paziņojumus. Pirmkārt vārds triks esot tikai zinātnisks slengs, otrais, ka viņš atkāpjas no amata.

skatīties video krieviski

 

Tas ir stāsts, kā jautājums saistīts ar klimatu pārvērtās par politisku ideoloģiju. Šo kustību nevar saukt par ekoloģisko kustību, jo īstenībā tā ir iespaidīga visu pasauli aptveroša politiska kustība. Tas ir stāsts, kā tika izkropļota zinātne. Klimatologiem nepieciešama problēma, lai iegūtu finansējumu. Jārada panika, lai tādējādi varētu iegūt finansējumu klimatoloģijai. Visbeidzot pastāv viena lieta, ko nedrīkst teikt, ka tā nemaz nav problēma.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Ir izveidota varena institūcija, kas virza uz priekšu ideju par globālo sasilšanu, kam iemesls esot cilvēka darbība. Šīs lietas profesionālie aizstāvji, kas atbildīgi par subsīdiju piešķiršanu sapulcējās Nairobi kopā ar žurnālistiem un daudziem citiem skaitā, kas pārsniedz seši tūkstoši, lai runātu par klimata izmaiņām 10 dienas ANO paspārnē. Uz šo dienu vairāki desmiti tūkstoši darbavietu ir atkarīgas no klimata izmaiņām, tas ir liels bizness. Klimatoloģijā ir ieguldīti vairāki miljardi USD, kas nozīmē, ka daudzi ir atkarīgi no šīs naudas un vēlas to saņemt arī turpmāk. Tas pats notiek ar jebkuru citu birokrātiju. Tims Balls (Tim Ball):"Ja izrādīsi skepticismu attiecībā uz klimata pārmaiņām, tad tas tiks pielīdzināts holokausta noliegšanai."

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Katrs, kas saka, ka CO2 ir vainojams 20. gs. temperatūras pieaugumā, izskatās, ka nav redzējis patiesos ciparus. Lielākā pasaules daļa 20. gs. bija pirms industriāla. Nedaudziem bija pieejama elektrība, bet auto vēl mazākam skaitam. Industrija bija primitīva un pastāvēja tikai dažās valstīs turklāt vēl bija ekonomiskās krīzes nospiesta. Bet pēc otrā pasaules kara lietas mainījās. Masveidīgi sāka ražot tādas lietas, kā ledusskapjus, veļas mazgājamās mašīnas, televizorus un auto. Vēsturnieki šo globālo industriālo aktivitāti apzīmē, kā pēckara ekonomisko bumu. Neparasti ir tas, ka temperatūras pieaugums bija 20. gs. sākumā no 1905. līdz 1940. g., kad pasaules industrija bija samērā niecīga. Pēckara ekonomiskā buma laikā temperatūra krītas. Ironiski ir tas, ka temperatūra atkal sāk pieaugt ekonomiskās krīzes laikā 1970-tajos g. CO2 sāka pieaugt ar 1940. g. tieši tajā laikā, kad temperatūra sāka kristies līdz pat 1975. g. Un tas ir tieši pretējs process temperatūras pieaugumam. Ja CO2 pieaug, bet temperatūra krītas, tad nevar teikt, ka CO2 iespaido temperatūras pieaugumu. Nozīmīgs temperatūras pieaugums novērojams līdz 1940 g., kad CO2 ir niecīgs daudzums. Vēlāk pēckara periodā, kad industrija un ekonomika ātri attīstās un CO2 sāk strauji pieaugt, temperatūra krītas. Citiem vārdiem sakot, teorija nesaskan ar faktiem.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Profesors Syu-Ichi Akasofu stāsta, ka ledus sarukšana un ekspansija ir dabisks process. Mūsdienās mēdijos parādās ziņa, ka no Antarktīdas ir atdalījies kāds ledus bluķis. Tas tā bijis vienmēr, bet mūsdienās mums ir satelīti, kas reģistrē šos ledus gabalus, tāpēc tas kļūst par ziņu. Katrreiz, kad tiek rādīta pārraide par globālo sasilšanu, redzam ledus bluķus atšķeļamies no ledāja, bet realitātē ledus vienmēr ir kustībā. Deviņdesmito gadu satelītu uzņemtie foto rāda dabisko ledus sarukšanu un ekspansiju. Ziņās tiek rādīts, kā ledus bluķi atšķeļas, vienīgi tiek noklusēts, ka tā ir tikpat parasta parādība, kā lapu krišana rudenī.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Tiek sludināts, ka pat neliels temperatūras pieaugums varot izraisīt malārijas epidēmiju, bet vai tas ir tiesa. Jāpiezīmē, ka drausmīgākā malārijas epidēmija bija Padomju Savienībā divdesmitajos gados. Parīzes Pastēra institūta profesors entomologs Paul Reiter ir atzīts tropisko slimību, kā malārija un citu tropisko slimību eksperts. Lūk, viņš apgalvo, ka malāriju nevar uzskatīt, kā izteikti tropisku slimību. Kā piemēru viņš min lielāko vēsturē malārijas uzliesmojumu Padomju Savienībā 20. gs. divdesmitajos gados, kad tika reģistrēts 13. miljoni saslimšanas gadījumu gada laikā un 600 tūkstoši nāves gadījumu. Tā bija katastrofa, kas aizsniedza polāros apgabalus. Arhanģeļskā bija 30 tūkstoši saslimšanas gadījumu un 10 tūkstoši nāves gadījumu, tā kā tā nav izteikti tropiska slimība. Sakarā ar globālo sasilšanu ir izfantazēts, ka malārija vēl tikai izplatīsies līdz pat ziemeļiem.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Ledus urbšana ir viens no veidiem, kā ceļot laikā. Un tieši šeit zinātnieki atraduši saiti starp CO2 daudzumu un temperatūru uz zemes. Ledus paraugi tiek bieži pieminēti sakarā ar globālo sasilšanu, ko radījis cilvēks, bet eksistē dati, par kuriem reti kad tiek runāts. Profesors A Klarks ir polārais paleoklimatologs, kas studē tūkstošiem gadu vecus datus. Ja paņemam, kādu ledus paraugu, mēs pateicoties izotopiem varam rekonstruēt temperatūru. Ja izbrīvējam atmosfēru, ko satur šis paraugs varam konstatēt CO2 daudzumu. Profesors Klarks kopā ar citiem ir atklājis saistību starp CO2 un temperatūru, bet šī sakarība ir pretēja tam, kas tiek sludināts. "Vostok" polārstacijas reģistri mums atklāj, ka temperatūra paaugstinās vienā noteiktā laika posmā un tikai vēlāk pieaug CO2 daudzums. CO2 pieaug ar 800 gadu aizkavēšanos pēc temperatūras pieauguma. Tā, kā temperatūra nosaka CO2 daudzumu, bet ne otrādi. Bija veikti vairāki ledus paraugu pētījumi un visi deva vienu un to pašu rezultātu. Tātad ir acīmredzams, ka CO2 neiespaido sasilšanu, bet gan sasilšana iespaido CO2 daudzumu.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Okeāni katru gadu atmosfērā izbrīvē 80 tūkstoši tonnu CO2, turpretī cilvēka darbības rezultātā rodas tikai 7 tūkstoši tonnu CO2. CO2 daudzums, ko izdala okeāns ir atkarīgs no temperatūras. Katrs pamat skolnieks zina, ka okeāni un atmosfēra apmainās ar CO2. Kad okeāni sasilst, tie izbrīvē CO2 atmosfērā, bet kad atdziest, uzsūc no atmosfēras CO2 un to iekonservē. Okeāni ir milzīgi un aizņem lielāko zemeslodes daļu, tāpēc paiet tik ilgs laiks, kamēr iesilst vai arī atdziest. Šim procesam nepieciešami simtiem gadu.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Golfa straume silto ūdeni no Karībiem atnes līdz pat Lielbritānijai un panāk, ka Lielbritānijas klimats ir daudz siltāks salīdzinot ar to kādam tam vajadzētu būt esot tik tālu uz ziemeļiem. To pašu var teikt arī par Latviju, Igauniju un citām ziemeļu valstīm. Bez Golfa straumes mums nebūtu iespēju sagādāt to pārtiku, kas mums pašreiz aug. Sahāra ir teicams piemērs tam, ka cilvēks neiespaido klimata maiņu. Arheoloģija mums nepārprotami rāda, ka vietā, kur tagad ir Sahāras tuksnesis agrāk bija veģetācijas pārpilnība. Jāpiezīmē, ka paiet tūkstoš gadu, kamēr Golfa straume nonāk līdz mums, tātad arī ar to saistītās klimata maiņas kavējas par veseliem 1000 gadiem.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Procentuāli CO2 salīdzinājumā ar citām atmosfēras gāzēm, tādām, kā skābeklis, slāpeklis un argons ir 0,054%, kas ir neticami maz, turklāt, ja izdalām to CO2 daļu, kas ir radusies cilvēka darbības rezultātā, kas ir šī trača pamatā, tad izrādās, ka tā ir vēl mazāka. Siltumnīcas efekts, ir tikai daļa no zemes klimata sistēmas un CO2 ir relatīvi nenozīmīga gāze. Atmosfēra sastāv no vairākām gāzēm, ļoti sīku daļu no šīm gāzēm saucam par siltumnīcas gāzēm. 95% no šīs sīkās daļas aizņem ūdens tvaiki, lūk, tā arī ir nozīmīgākā siltumnīcas gāze. Ūdens tvaiki ir siltumnīcas gāze, pietam tā ir neapšaubāmi nozīmīgākā siltumnīcas gāze. CO2 ieņem otršķirīgu vietu siltumnīcas gāzu vidū. Tāpat ir skaidrs, ka neviena no šīm gāzēm nav atbildīga par klimata izmaiņām.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Nepieredzējušam cilvēkam klimatiskie modeļi liekas pārliecinoši, kas solās stingri ievērojot zinātniskās metodes veicot prognozes klimatoloģijā. Kā arī nepārtraukti piedāvā mēdijiem krāšņus aprakstus. Daudzus profesionālus žurnālistus ļoti pārsteidz fakts, ka tiek aizmirsti žurnālistikas pamati runājot par globālo sasilšanu. Ja esi ekoloģiskais žurnālists un stāsts par globālo sasilšanu ir kaķim zem astes, tavs darbs seko tur pat, tāpēc ziņām katru reizi jābūt arvien draudīgākām. Dažam labam izdevējam tas jau ir piegriezies un viņš saka: "Paklau, jau apritēja pieci gadi, kopš saki vienu un to pašu." Tad jāatbild: "Nē, tagad ir daudz sliktāk, jo nākošo trešdien jūras līmenis pacelsies par trīs metriem." Tagad jau ir pavisam pierasts, ka katram negaisam vai vētrai par vainas apstākli tiek minēta globālā sasilšana, bet vai tam ir zinātnisks pamatojums, vai tas patiešām tā ir. Tas viss ir tikai vienīgi propaganda. Jebkurā grāmatā par meteoroloģiju ir rakstīts, ka izmaiņas klimatā ir atkarīgas no temperatūras starpības starp tropiem un polu.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Kad mēs klausāmies laika ziņas, mēs parasti laižam gar ausīm stāstījumu, par augsto un zemo atmosfēras spiedienu, bet tieši tas arī nosaka gan to kādi būs laika apstākļi, vai pūtīs vējš, vai līs u.t.t. Pirms ķerties pie laika apstākļiem mums jātiek skaidrībā ar to kur veidojas laika apstākļi. Uz Zemes laika apstākļi veidojas pateicoties gaisam, ko mēs saucam par atmosfēru, kas ietērpj Zemi. Atmosfēra sastāv no vairākiem slāņiem 800 km biezumā, kas salīdzinājumā ar Zemi ir ļoti maz, bet 99% gaisa ir pirmajā 100 km slānī, tieši šeit veidojas laika apstākļi. Saule dažādi sasilda Zemes virsu, pateicoties temperatūras starpībai arī rodas vējš, jo siltais gaiss ceļas uz augšu, bet aukstais uz leju. Šīs divas gaisa masas satiekas un mēģina atrast līdzsvaru, kā rezultātā arī rodas dažādi klimatiskie apstākļi uz Zemes.

skatīties video krieviski

 

Vislielākās vētras Saules sistēmā notiek uz Jupitera. Kā arī uz Zemes vētras rodas temperatūras starpības dēļ, jo Jupitera atmosfēras temperatūra ir zemāka par 110 grādiem pēc celsija nekā tā kodols. Šīs krasās temperatūras dēļ arī rodas vējš, kas sasniedz ātrumu 804 km/h, salīdzinājumam uz Zemes maksimālais vētras ātrums ir 322 km/h, tas ir tāpēc, ka uz Zemes ir mazāka temperatūras starpība.

skatīties video krieviski

 

Pie daudz siltāka laika samazinātos temperatūras starpība, tāpēc būtu mazāk vētru un mazinātos klimata daudzveidība. Bet par cik, tas netiek uzskatīts par katastrofālu, tad mums tiek stāstīts tieši pretējais. Daudzreiz ir dzirdēts, ka pat niecīga temperatūras pieaugšana varot izraisīt katastrofisku ledāju kušanu. Bet zemes klimata vēsture mums stāsta ko citu. Pat ja runa iet par termafrostu, tā ir tāda ledus kārta, kas ir vienmēr sasalusi, kā tas ir dažos Krievijas mežos, atklāsim, ka 7 - 8 tūkstoši gadu atpakaļ bija kusis daudz vairāk nekā mūsdienās. Tādējādi mums atkal ir vēsturisks notikums, kura dēļ pasaule neapstāja.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Lai vairotu paniku, globālās sasilšanas sludinātāji pat piesauc tādu pesteļotāju, kā Nostradamuss. Paklausāmies, ko tad saka mūsdienu pesteļotāji: "Mūs sagaida drausmīgas ekoloģiskās katastrofas. Ir trīs četrrindes, kas to atklāj izteiktā veidā. Aizsnigušais Bostons 2015. g. un lielais sausums Kalifornijā tai pat laikā, liecina par ekoloģisko haosu, kas ir sasniedzis savu augstāko punktu, ko arī ir paredzējis Nostradamuss. Karstuma viļņi ir pārņēmuši visu pasauli, drausmīgi sausumi katrā nostūrī, drausmīgas viesuļvētras, jūras līmeņa celšanās. 2046. g. Zeme piedzīvos tādas lietas, kas nekad nav notikušas, klimatiskās maiņas būs drausmīgas. Tas nebūs patīkami nevienai būtnei, vēl jo mazāk cilvēkam." Cik meistarīgi un veikli globālās sasilšanas sludinātāji prot iepīt pat tādas lietas, kas nu nekādi nav un pat nevar būt saistītas ar cilvēka darbības rezultātā radušos CO2. Šai video fragmentā varēja redzēt vulkāna izvirdumu, ko cilvēka radītais CO2 nu nemaz neiespaido, turpretī tiek noklusēts, ka vulkāna izvirduma laikā izdalās liels daudzums ne tikai CO2, bet daudz citu siltumnīcas gāzu.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Viens no zinātniekiem, kas atvēlējis savu laiku Zemes atmosfēras temperatūras mērīšanai ir Džons Kristi. 1991. g. bija apbalvots par sevišķu atklājumu ar medaļu, ko viņam piešķīra NASA. 1996. g. saņēma no ASV meteoroloģijas asociācijas speciālo prēmiju par saviem panākumiem klimata pētniecībā. Tāpat viņš bija nozīmīgs IPCC projekta, kas pēta klimata izmaiņas, līdzstrādnieks. Pastāv div sistēmas, kuras tādi zinātnieki, kā Kristi izmanto atmosfēras temperatūras mērīšanai - satelīti un gaisa baloni. Mēs novērojam, ka gandrīz uz visas Zemes atmosfēra neiesilst tik daudzi, kā zemes virsma un tas lauž mūsu shēmas, jo teorija šai ziņā ir ļoti skaidra. Teorija apgalvo: "Ja sasilst virsma, tad atmosfērai jāsasilst vēl ātrāk." Bet temperatūras pieaugums šai zonā ir nenozīmīgs un nekādi nesakrīt ar klimatiskajiem modeļiem uz kuriem tā šobrīd balstās. Bet divos veidos iegūtie dati, ne tikai no satelītiem, par kuriem visi runā, bet arī no gaisa baloniem iegūtie dati mums rāda, ka tas tā nav. Tāpēc varam teikt, ka sludinātā globālās sasilšanas teorija, ko izraisījis cilvēks ir nepatiesa, jo fakti nesakrīt ar teoriju.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Ja runas par globālo sasilšanu būtu patiesas, tad 10 - 12 km augstumā būtu siltāks, kā uz Zemes virsas, tam pamatā ir teorētiski pierādījumu, kas to paskaidro. Tam ir sakars ar to, kā darbojas siltumnīcas efekts. Siltumnīcas efekts darbojas sekojoši. No Saules siltums nonāk uz Zemes, ja nebūtu siltumnīcas gāzu, siltums no Zemes tiktu atstarots izplatījumā un pamestu Zemi aukstu un neapdzīvojamu. Siltumnīcas gāzes aiztur siltumu Zemes troposfērā dažu kilometru augstumā no Zemes virsas. Un saskaņā ar globālās sasilšanas teoriju, šī ir tā vieta, kur vajadzēja būt stipri siltākam, ja siltumnīcas gāzes būtu par iemelsu sasilšanai. Pilnīgi visi globālās sasilšanas modeļi paredz, ka sasilšanai vajadzēja būt daudz straujākai, ja virzāmies no Zemes atmosfērā. Visaugstākā temperatūra būtu novērojama uz ekvatora 10 km augstumā. Pats termins siltumnīcas gāzes, jau pasaka par ko ir runa. Saskaņā ar globālās sasilšanas teoriju šīs siltumnīcas gāzes veido tādu, kā siltumnīcas plēvi, kas neļauj aizplūst siltumam. Iedomāsimies lielu telpu, piemēram, kādu katedrāli vai baziliku ar ļoti augstiem griestiem, piemēram, 30 metri. Ja mēs šai telpā triju metru augstumā nostieptu polietilēna plēvi, kādu bieži vien izmanto siltumnīcās un uzstādītu apkuri, tad telpas daļa kur uzturas cilvēks sasiltu ātrāk nekā tad ja griesti būtu 30 metru augstumā. Tas saistīts ar to, ka siltais gaiss ir vieglāks par auksto gaisu, tāpēc siltums telpu piepildīs no augšas. Tie, kas ir bijuši pirtī zina, ka uz augšējās lāvas ir manāmi karstāks nekā uz apakšējās vai uz grīdas, lūk, tieši tas pats notiktu uz Zemes, ja globālās sasilšanas teorija būtu patiesa.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Zemes kaimiņiene Venēra piedzīvo krasu karstumu, ne tikvien tāpēc, ka atrodas par 42 miljoniem km tuvāk Saulei, bet tāpēc, ka Venēras atmosfēra aiztur siltumu. Uz Venēras varam novērot siltumnīcas efektu, kā rezultātā temperatūra sasniedz 482 grādi pēc celsija.

skatīties video krieviski

 

Patreizējā globālā sasilšana ir nepareizā laikā un vietā. Ja CO2 būtu noteicošais faktors klimata maiņā, tad temperatūrai vajadzēja pieaugt pēckara ekonomiskā buma laikā un troposfērā vajadzēja būt siltākam nekā uz Zemes virsmas. Bet notiek tieši pretējais.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Ticība tam, ka CO2 iespaido klimata maiņu nesakrīt ar zinātniskajiem datiem, kas iegūti no gaisa baloniem un satelītiem, datiem, kas iegūti no ledus paraugiem un vēstures piezīmēm. Ja CO2 neiespaido klimatu, tad kas to dara? Vai nav jocīgi domāt, ka  uzpildot auto, ieslēdzot gaismu esam vainojami klimata maiņā. Palūkojaties uz debesīm uz šo lielo bumbu uz Sauli. Mēs būdami skaitā vairāk, kā 7 miljardi, esam niecība salīdzinājumā ar to.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

80 gados fiziķis Pjērs Korbins (Piers Corbyn) nolēma izmēģināt revolucionāru laika prognozēšanas metodi. Internacionālā prese viņu nosauca par laika prognožu super cilvēku. Viņa veiksmes iznākums bija meklējams saulē. Tagad mēs zinām, ka saules plankumi ir vareni magnētiskie lauki, kas novērojami saules aktivitātes brīžos. Bet pirms simtiem gadu, pirms to pareizi izpratām, pētnieki skaitīja plankumu daudzumu, jo domāja, ka jo vairāk ir plankumu, jo lielāks būs karstums. 1893. g. britu astronoms Eduards Maunders (Edward Walter Maunder) novēroja, ka mazā ledus laikmeta laikā bija ļoti reti novēroti saules plankumi. Tas bija saules aktivitātes minimums, ko sauc par Maundera minimumu (Maunder Minimum). Profesors nolēma pārbaudīt savu metodi, noslēdzot derības izmantojot Villjam Hill (William Hill) kompāniju. Pretēji tam, ko teica meteoroloģijas institūts, vinnēja naudu vienreiz un otrreiz un vēlreiz un vēlreiz ... Meteoroloģijas institūts, teica, ka ziema būšot sevišķi salta, bet viņš teica: "Kas par blēņām ziema būs pavisam normāla. Mēs teicām, ka saltāks kļūs pēc Ziemassvētkiem un februārī. Taisnība bija mūsu pusē un ne viņu." 1991. g. meteoroloģijas institūta veterāni nolēma apkopot informāciju par saules plankumiem 20. gs. un salīdzināt to ar temperatūru. Tas, ko atklāja bija tieša saite starp plankumiem uz Saules un temperatūras maiņas uz Zemes. Kad tika aplūkotas attiecības starp temperatūru un saules aktivitāti - Saules plankumu cikliem, cilvēki mums teica: "Labi tā var būt arī sakritība." Bija skaidrs, ka tas jāparāda lielākā mērogā un dažādos laika posmos un tāpēc nolemts ceļot atpakaļ laikā. Profesors Kristensens un viņa kolēģi izanalizēja pēdējos 400. gadu reģistrus, lai salīdzinātu Saules aktivitātes saistību ar temperatūru. Atklājās, ka tā ir Saule un nevis CO2 vai kāds cits faktors, kas izsauca izmaiņas klimatā. Saule mūs iespaido tieši, jo izstaro siltumu, bet zinātnieki nonāca pie slēdziena, ka Saule mūs iespaido arī netīši, kad veido mākoņus. Saule mūs iespaido tik daudzos veidos, ka mums nevajadzētu brīnīties, jo Saules aktivitātes variācijas tik labi sapasē ar temperatūras izmaiņām uz Zemes.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Ja mūsu acis uztvertu radioaktīvo starojumu, tas, kas tagad mums liekas dzeltena bumba, atklātos, kā nikns tīģeris. Saule ir neticami nikns zvērs. Tā mūs nepārtraukti bombardē ar ārkārtīgi lielām eksplozijām, gāzu starojumu un nepārtraukto Saules vēju, kas nepārstāj triekties pret Zemi. Jebkurā gadījumā mēs esam Saules atmosfēras iedarbībā. 20. gs. laikā Saules magnētiskais lauks ir pieaudzis vairāk, kā divas reizes. 2005. g. Hārvardas universitātes astrofiziķi nopublicēja rakstu ASV fiziķu apvienības laikrakstā. Ar zilo līniju tiek pārstāvēta temperatūra Arktikā pēdējo 100 gadu laikā un ar dzelteno CO2 pieaugums par to pašu laika posmu. Mēs skaidri redzam, ka šīm abām līnijām nav nekā kopēja. Sarkanā līnija reprezentē Saules aktivitāti pēdējā gadsimtā, ko piefiksēja neatkarīgi viens no otra NASA zinātnieki un ASV okeāna un atmosfēras nacionālā administrācija. Un secinājums ir viennozīmīgs, Saule izraisa klimata maiņas, bet CO2 loma nav vērā ņemama.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Saule ir mūsu vistuvākā zvaigzne un kā jebkura cita zvaigzne tā izstaro ne tikai siltumu - infrasarkanos starus, bet daudz lādētu daļiņu it sevišķi magnētisko vētru laikā, ko no Zemes mēs novērojam, kā Saules plankumus. Saule mūs bombardē ar uzliesmojumiem un viss Zemes atomieroču arsenāls ir niecība salīdzinājumā ar šādu uzliesmojumu.

skatīties video krieviski

 

Liela daļa naudas tika piešķirta klimatisko modeļu veidošanai, kas mūs var sagaidīt nākotnē. Bet vai šie modeļi ir precīzi? Doktors Rojs Spensers ir zinātnieks, kas priekš NASA ir veicis klimata zinātnisko pētniecību. Viņš ir saņēmis sevišķu apbalvojumu no NASA un ASV meteoroloģiskās apvienības. Klimatiskie modeļi ir labi, tikai attiecībā uz to ko tie paredz un pastāv simtiem pareģojumu. Un ja, kas nepiepildās, jāatmet viss modelis. Pilnīgi visi modeļi saka, ka cilvēka radītais CO2 ir svarīgākais globālās sasilšanas iemesls, svarīgāks par Sauli vai mākoņiem. Vinipegas institūta profesors Tims (Tim Ball) piedāvā sekojošu: "Analoģija, ko es izmantoju ir sekojoša. Ar manu auto nav kārtībā, tāpēc skatos motoru, kas ir Saule, tad aplūkoju transmisiju, kas ir ūdens tvaiki, tad aplūkoju labās puses aizmugurējās riepas musturu, kas ir cilvēka radītais CO2. Lūk, tāda ir tā `zinātne`".

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Ir bieži dzirdēts, ka daudzi tūkstoši zinātnieku ir nonākuši pie slēdziena par globālo sasilšanu, un ka cilvēks ir vainīgs pasaules klimata maiņā. Globālās sasilšanas teorija, kuras iemesls esot cilvēks nav parasta zinātniska teorija. To atbalsta politiski iespaidīga ANO organizācija IPCC. IPCC, kā jebkurš ANO organisms ir politisks un tā lēmumus nosaka politika. Ļoti liels skaits no šiem "zinātniekiem" nemaz nav zinātnieki. Lai sasniegtu 2500 tiek iekļauti kritiķi un valdības locekļi. Tiek pieskaitīti visi, kam ir kaut mazākais sakars ar šo tematu, pat neprasot viņu piekrišanu.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Parīzes Pastēra institūta profesors Pauls Raiters (Paul Reiter): "Kad es IPCC iesniedzu atlūgumu, domāju, ka ar to arī viss ir beidzies, bet iepazīstoties ar galīgo projekta sagatavi, redzēju, ka mans vārds joprojām ir tur. Tad es lūdzu, lai to izņem, bet man atbildēja, ka es esot līdzdarbojies un tāpēc manam vārdam tur jābūt. Nē, es neesmu līdzdarbojies, jo mans viedoklis nebija uzklausīts. Bet, kad piedraudēju ar tiesu darbiem, manu vārdu izņēma. Domāju, ka tas tā notiek bieži. Tie speciālisti, kas nav vienisprātis ar tādiem secinājumiem un atkāpjas, un es pazīstu vairākus, vienkārši figurē šajā līdzstrādnieku sarakstā un kļūst par daļu no šiem 2500 elitārajiem speciālistiem."

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Wall Street Journal ASV zinātņu akadēmijas bijušais direktors Frederiks atklāja, ka IPCC ir cenzējusi zinātnieku izteikumus. Citēju burtiski: "Šis paziņojums nav zinātnieku apstiprināts, vismaz piecas nozīmīgas sekcijas tika izņemtas, starp tām šādas: Neviena no citētajām studijām nevar skaidri pierādīt, ka siltumnīcas gāzes ir vainojamas temperatūras pieaugumā. Līdz pat nodaļai, neviena no studijām nevar pierakstīt novērojamās klimata izmaiņas cilvēkam. Nekad nebiju liecinieks tik drausmīgai korupcijai, kas saistās ar IPCC paziņojumu." Atbildot uz šo kritiku IPCC nenoliedza faktu, ka ir izņēmusi dažas sadaļas, bet uzstāja, kas ziņojums esot bijis patiess un objektīvs un ka nodaļas, kas apšaubīja globālo sasilšanu bija iekļautas. IPCC paziņoja, ka izmaiņas komentāros veica varas pārstāvji, zinātnieki un nevalstiskās organizācijas.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Lai saprastu no kurienes birokrāti un naudas pumpētāji izrāva ideju par globālo sasilšanu jāatgriežas pagātnē, kad cilvēki bija uztraukti, ka var iestāties ledus laikmets. Fatālie laika pareģojumi nav jaunums. BBC 1964. g. paziņoja, ka stipras vētras un pali var liecināt par neizbēgamu katastrofu. Un kāds ir šo dabas katastrofu iemesls? Žurnāla New Scientist redaktors Naidžels Kalders (Nigel Calder) vadīja programmu "Laika mašīna" kas informēja par problēmām, kuras, kā mēs toreiz ticējām bija mūsu priekšā, t.i. globālā sasalšana un jauni ledus laikmeta draudi. Eksperti brīdināja, ka iestājoties vēl aukstākam laikam var būt katastrofiskas sekas, var iestāties ledus laikmets. Šī pesimisma laikā atskanēja viena cerīga balss. Viens zviedru zinātnieks izteica nedrošu domu, ka cilvēka radītais CO2 varot sasildīt planētu, lai gan nebija pārliecināts. Programmas vadītāji bija pirmie, kas pieaicinājām Bert Bolin starptautiskajā televīzijā, lai runātu par CO2 izraisītajām briesmām. Žurnāla New Scientist redaktors Naidžels Kalders:"Labi atceros, ka eksperti šai matērijā mūs ļoti kritizēja, par to, ka piekrītam viņa fantāzijām." Sešdesmitajos gados, kad valdīja bailes no lielā saltuma Berta Bolina ekscentriskā teorija likās absurda, bet viss izmainījās divu iemeslu dēļ. Pirmkārt temperatūra sāka pieaugt, otrkārt Anglijas ogļrači nostāja pret valdību. Premjerministrei M. Tečerei enerģētikas jautājums bija politizēts. Sākot ar 70-tajiem naftas krīze izsauca pasaules mēroga recesiju. Apvienotajā Karalistē ogļraču streiki izraisīja vairākas reizes elektrības padeves pārtraukumus un konservatīvās valdības krišanu. Tečeres kundze nosprieda, ka ar viņu tas nenotiks.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Mārgarita Tečere (Margaret Thatcher):"Tas, ko mēs redzam šajā valstī ir revolucionāras minoritātes izveidošanās, kuras vienīgais mērķis ir likvidēt demokrātisko pārvaldības sistēmu." Ilgi pirms tā, kad sāka runāt par klimata maiņu. Viņa bija ļoti ieinteresēta bīdīt uz priekšu kodolenerģētiku. Viņu uztrauca enerģētiskā drošība, bet par cik viņa neuzticējās nedz austrumiem, nedz ogļraču nacionālajai apvienībai. T.i., neuzticējās nedz naftai, nedz akmeņoglēm. Viņa iedomājās, ka varam paļauties uz kodolenerģētiku. Un kad parādījās "klimata maiņas" un "globālā sasilšana". Nosprieda: "O, jā tas ir ģeniāli." Tas ir vēl viens arguments, pret CO2 izmešiem. Tas ir vēl viens arguments par labu kodolenerģijai. Lūk, kopš tā brīža arī sākās. Tas ir neizbēgami, kad politiķi iesaistās kādā procesā un ar to saaug, tad sāk ieplūst nauda. Londonas karaliskā biedrība zinātniekiem teica: "Te jums nauda, pierādiet to, viņi paņēma naudu un `pierādīja`."

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

1988. g. britu meteoroloģijas institūts balstoties uz M.Tečeres pieprasījumu izveidoja vienību klimatisko modeļu veidošanai, kas kļuva par pamatu jaunai starptautiskai komitejai, sauktai IPCC. Tās pirmie "pētniecības" darbi paredzēja dabas katastrofas, kā sekas globālai sasilšanai. Atceroties šo preses konferenci, pārsteidza div lietas. Pirmkārt vienkāršība un izteiksmes veids ar kādu tika pasniegta šī ziņa. Otrkārt absolūts uzmanības trūkums attiecībā uz iepriekš veiktajiem klimatoloģijas pētniecības darbiem, ieskaitot vienu, kas attiecās uz Sauli, kas bija galvenā tēma Londonas karaliskā biedrības sanāksmē dažus mēnešus iepriekš.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Vadošās rietumu valdības nonākušas pie savstarpējas vienošanās, ka vajag ierobežot rūpniecību attīstītajās valstīs un tādās, kas ir uz šī ceļa. Pols (Paul Driessen) izbijis rūdīts karojošais ekoloģists: "Kas mani visvairāk uztrauc attiecībā uz globālās sasilšanas apkarošanu, pieņemtie līdzekļi tā apkarošanai vissāpīgāk skar pašus nabadzīgākos pasaulē." 2 miljardiem cilvēku, t.i. trešai daļai no pasaules iedzīvotājiem nav pieejama elektrība. Tāpēc elektrības vietā izmanto malku vai kaltētus kūts mēslus kurināšanai. Mājas pavardi ar atklātu uguni tiek atzīti par pašiem nāvējošajiem piesārņojuma veidiem pasaulē. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem katru gadu mirst 4 miljoni bērnu, kas jaunāki par 5 gadiem no elpceļu slimībām, ko ir izraisījuši mājas pavardi un daudzas sievietes mirst no plaušu vēža, šī paša iemesla dēļ. Cilvēka dzīves mūžs šajos reģionos ir drausmīgi īss. Globālā sasilšana ir ierocis ar kā palīdzību nospiest ekonomiku un neļaut attīstīties.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Āfrikā ir akmeņogles, kā arī nafta, bet ekoloģiskās kustības ir pret to, lai tiktu izmantoti, šie lētie enerģijas avoti. Viņi saka, ka Āfrikai un pārējai pasaulei vajagot izmantot Saules enerģiju un atjaunojamos enerģijas veidus. Ja alternatīvie enerģijas veidi ir dārgi priekš ASV un Eiropas, kā lai to izmanto Āfrika. Tas nav prātīgi.

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Polam bijušajam ekoloģistam, doma, ka pasaules pašiem nabadzīgajiem jāizmanto pašu dārgāko un neefektīvāko enerģijas veidu liekas atbaidoša un pretīga cīņā ar globālo sasilšanu. Ja mēs trešajai pasaulei teiksim, ka viņi drīkst izmantot tikai atjaunojamo un Saules enerģiju. Tas ko realitātē mēs sakām, ka viņi nedrīkst izmantot elektrību. Afrikāņu ekonomists un rakstnieks Džeims (James Shikwati): " Izaicinājums, ar kuru mēs sastopamies runājot ar rietumu ekoloģistiem, kas saka, ka mums jāizmanto saules baterijas un atjaunojamā enerģija ir, kā lai mēs industrializējam Āfriku? Nekādi nevaru iedomāties, ka saules baterijas varētu darbināt industriju, ar saules baterijām varētu darbināt vilcienu, vienīgi, ja nu sīku radio uztvērēju, vai ko nedaudz jaudīgāku."

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Esam dzirdējuši teicienu: "Nedod ubagam zivi, bet iedot makšķeri" t.i. nedod pabalstus, bet iedod darbu. Globālisti ļoti labi zina šo teicienu, tāpēc viņi atņem makšķeri tam, kam tā vēl ir. Cilvēku skaits taču jāsamazina līdz pus miljardam. Nevar taču smādēt ar ekonomiskajiem līdzekļiem, ja karu neizdodas izraisīt. Un būs stipri mazāk cilvēka dzīves un darbības rezultātā izraisītā CO2. Pa Polijas, Latvijas un citām baltijas valstīm staigās bizoņi, kurus medīs cilvēces elite, bet bizonu un citu "liellopu" izbezdētais un izelpotais CO2 dabai nav kaitīgs, jo ir dabisks, pretējā gadījumā sāktu no Zemes pazust zāle un koki, jo tie taču elpo ar CO2, bet skābeklis tiem ir inde. Padomā tik, cik indīgā pasaulē dzīvo koki, zālaugi un anaerobās baktērijas, jo atmosfērā ar visu cilvēka ņemšanos ir tikai 0,054% CO2, citi avoti uzrāda vēl mazāk 0,034%, bet skābekļa 20,946%.

 

sākums, Zeitgeist, saites, new

© 2016 Zeitgeist