Zeitgeist - laikmeta gars

 

pingvīni protestē, bet pie varas esošie rīko provokācijas

 
 

Pat ārzemēs pamanīja, ka Latvijā briest provokācija. Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts sižets no Lietuvas televīzijas, kur minēts, ka internetā tika izplatīts aicinājums 2009.01.13 apmētāt saeimas namu ar Molotova kokteiļiem, par ko pat bija ierosināta krimināllieta.

pat ārzemēs pamanīja par briestošajām nepatikšanām

skatīties video lietuviski ar subtitriem latv. val.

 
     
 

Latvijas politiķi arī bija pamanījuši naidīgos aicinājumus un komentārus interneta vidē. Skatīties izvilkumu no valsts prezidenta Valda Zatlera uzrunas.

arī Latvijas prezidents ir pamanījis nepatikšanas

skatīties video

 
     
 

Un kā gan uz to reaģēja struktūras, kas atbildīgas par pilsoņu drošību.

 
     
 

Izrādās policistiem bija aizliegts mītiņā piedalīties uniformās un vismaz pieci no policistiem šo pavēli nav izpildījuši un vēlāk arī palīdzēja nekārtību novēršanā. Izrādās netika veikts pat pats minimums no preventīviem līdzekļiem, t.i. policisti nebija uniformās. Pietiekošs policistu daudzums uniformās noteikti būtu psihologiski iespaidojis vismaz to daļu, kam prāts nebija aptumšots ar apreibinošām vielām, bet tos kas bija reibinošo vielu iespaidā vajadzēja uzreiz bez jebkādas ceremonijas nogādāt uz atskurbtuvi. Iekšlietu ministrs Segliņš prot bez jebkādas vajadzības uzrīkot šoferu tramdīšanu liekot visiem apstādinātajiem pēc kārtas pūst trubā tā izškiežot budžeta naudu, lai gan pārbaude veicama tikai tai gadījumā, ja ir pamatotas aizdomas, bet ne iedomas.

policistiem bija aizliegts mītiņā piedalīties uniformās

skatīties video

 
     
 

Iekšlietu ministrs laikam nav dzirdējis, ka pēc kautiņa dūres vicināt ir bezjēdzīgi un stulbi. Neiedziļinoties pat citos nopietnos faktos var droši teikt, ka Marekam ar prāta spējām ir tā pašvakāk, ja jau nespēj objektīvi novērtēt situāciju un pieņemt pareizu lēmumu. Iekšlietu ministrs ir vai nu izcili stulbs vai vienkārši provokators un Latvijas ienaidnieks un tas nozīmē, ka viņam pašam bez kāda pamudinājuma un ielūguma vajag demisionēt.

pēc kautiņa dūres vicināt ir bezjēdzīgi

skatīties video

 
     
 

Nacistiskās simbolikas lietošana ir aizliegta, bet policisti neklapē ar ausīm, vismaz nekas nebija dzirdēts par to, ka šie ļautiņi būtu aizturēti, bet 16. martā ķeras pat simboliem, kas kaut nedaudz atgādina svastiku.

nacistiskās simbolikas lietošana

skatīties video

 
     
 

"Īsti" policistu nebija, lūk tā! - saudzīgi runājot, bet patiesībā tur vispār tādu saeimas nama priekšā nebija.

'Īsti' policistu nebija

skatīties video

 
     
 

Policistiem nav sapratnes, kas jādara, jo nav konkrētu pavēļu. Viņiem pateikts vienkārši stāvēt, tā teikt, lai jau iekarst un patrako. Policisti ir pārliecināti, ka nemierus varēja noslāpēt jau pašā saknē.

policistiem nav sapratnes, kas jādara

skatīties video

 
     
 

Policistiem bija aizliegts izmantot pat stekus arī tad, kad tika pielietota gāzes pistole, ko tumsā varēja noturēt par kaujas ieroci.

bija aizliegts izmantot pat stekus

skatīties video

 
     
 

No video novērošanas kameras video materiāla var skaidri redzēt, ka policija četrdesmit minūtes neuzsāka nekādas darbības, t.i. pasīvi vēroja notiekošo, jebšu citiem vārdiem sakot ļāva pūļa emocijām pāraugt agresijā un tikai tad piecu minūšu laikā atspieda nu jau satrakojošos pūli no saeimas nama.

policija četrdesmit minūtes 'guļ'

skatīties video

 
     
 

Tikai pēc 40 minūtēm policija uzsāk darbību, t.i. ar krietnu novēlojumu. Rodas iespaids, ka tie kas vadīja šo operāciju ir ar pamatīgām "bremzēm".

operācijas vadītāji ir ar pamatīgām 'bremzēm'

skatīties video

 
     
 

Žurnālistiem no policijas tika paziņots, ka no speclīdzekļiem netika izmatots nedz ūdens metējs, nedz gumijas lodes.

policija noliedz speclīdzekļu pielietošanu

skatīties video

 
     
 

Otrā dienā policija vairs tik kategoriski nenoliedz, ka varētu būt izmantotas gumijas lodes. Ja ārzemju mēdijos šī ziņa neparādītos, tad būtu, kā labajos padomju laikos, būtu noklusēts. Bet noklusēt acīmredzot gribējās tāpēc, ka kādam nemierniekam izšauta acs, cita loģiska iemesla nav.

policija vairs nenoliedz speclīdzekļu pielietošanu

skatīties video

 
     
 

Ieroča pielietojums. Video fragmenta otrajā daļā ieroča pielietojumu var skatīt palēninājumā.

ieroča pielietojums

skatīties video

 
     
 

Un kā, lai novērtē iekšlietu ministra Mareka Segliņa rīcību, kas nopērk vinčiku un notiekošo skatās pa teļuku.

iekšlietu ministrs nopērk vinčiku un notiekošo skatās pa teļuku

skatīties video

 
     
 

Iekšlietu ministrs nevarējis atbraukt uz notikuma vietu, jo viņa šoferis jau bija novietojis garāžā mašīnu un aizbraukt ar taksi viņš neiedomājās.

iekšlietu ministrs neizrāda stingru vēlmi ierasties notikuma vietā

skatīties video

 
     
 

Jājautā vai lēmumus, kas saistīti ar drošības struktūrām vispār pieņem Latvijā, jo redzams, ka Latvijā ir ieviesta Zviedrijas fiskālā diktatūra un mūsu ministri ir tikai marionetes. Spilgts piemērs tam ir Atis Slakteris, kas Latvijas stabilizācijas plānu sākumā apstiprina Zviedrijā un tikai tad to atrāda Latvijas parlamentāriem.

Latvijas stabilizācijas plānu sākumā apstiprina Zviedrijā

skatīties video krieviski

 
     
 

Ivars Godmanis 2008. gada 21. februārī pasniedz ekonomikas paraugstundu, kur viņš saka, ka ekonomiskās krīzes laikā vajag samazināt nodokļus nevis paaugstināt.

Godmanis runā vienu, bet dara pavisam ko citu

skatīties video

 
     
 

ES samitā Eiropas valstis pieņem rezolūciju par PVN samazināšanu, bet pie mums par PVN palielināšanu, kur loģika, bet loģika ir tanī, ka Latvijā vairs netiek pieņemti lēmumi, bet gan Zviedrijā.

PVN palielināšana

skatīties video krieviski

 
     

sākums, Zeitgeist, saites, new

© 2009 Zeitgeist