Donalds Tusks Eiropas cilvēks – 'demokrātijas balsts'.

Pravdas sludinātāji uztraukušies, ka Slovākijā pie varas ir Fico. Šoreiz neapspriedīšu cik laba vai nelaba Fico valdība, bet pievērsīšu uzmanību pārmetumiem, kurus viens pret vienu var piemērot Donalda Tuska izveidotajai valdībai Polijā. Aizstājam vārdu Slovākija ar Polija un iegūsim patreizējās Polijas stāvokli, bet nedz Eiropas, nedz mūsu Pravdas sludinātāji tam nepievērš uzmanību.

Negriezīsi taču zaru uz kura pats sēdi, vai ne?

Mūsu kaimiņos – Lietuvā šis fakts tika cilāts, jo laikam ir lielas grūtības noslēpt to kas darās tieši kaimiņos, t.i., Polijā.

Tātad pats fakts, ka liela daļa Polijas tautas ir neapmierināta ar patreizējā premjera Donalda Tuska valdīšanas stilu.

Audio celiņa atšifrējums:

Polijā saasinās konflikts starp patreizējo un bijušo varu un sabiedrība arī ir sašķēlusies. PIS partija, kas pie varas bija 8. gadus mēģina noturēties. Daudzi Donalda Tuska piekritēji, kas gaidīja pārmaiņas, ir ļoti vīlušies. Šodien (2024. g. 11. janvārī) PIS vadība, kas ES tika kritizēta par demokrātijas pārkāpšanu, paaicināja tautu uz demokrātijas aizsardzību. Pie Polijas Saeimas salasījās desmitiem tūkstošiem cilvēku. Pie Saeimas atkal ir uzliktas barjeras, jo valdošie baidās, ka vārda brīvības atbalsta kampaņa nepāraug grautiņā.

Mēs esam sanākuši kopā, lai skaļi pateiktu, ka tiek iznīcināti brīvie mēdiji un vara grib ieviest absolūtu monopolu. Tiek pārkāpti likumi.

Paradokss 8. gadus PIS valdība tika ļoti kritizēta par demokrātijas un likumu pārkāpšanu. Pārņēmuši valdīšanu Donalda Tuska piekritēji ķērās visu 'salabot', bet pat viņu atbalstītāji pārmet, ka jaunā valdība nodarbojas ar politisko kadru tīrīšanu un šādā veidā grib pārkārtot sev sabiedriskos saziņas līdzekļus.

Jaunais premjers Donalds Tusks paziņoja, ka vēl joprojām pie varas esošā prezidenta Andžeja Dudas apžēlošanas akts nav spēkā un tāpēc ir arestējis divus PIS deputātus, varēja taču uzreiz pateikt, ka Duda viņam nepatīk un vienpersonīgi ieceltu sev jaunu paklausīgu prezidentu, bet acīmredzami tik 'drosmīgu' soli spert vēl baidās.

Audio celiņa atšifrējums:

Jaunā valdība ir gājusi vēl tālāk, jo ir arestējusi iepriekšējās valdības divus ministrus, tāpēc tas PIS vadībai un prezidentam deva iespēju teikt, ka kopš 1989. g. tie ir pirmie politiskie ieslodzītie Polijā.

Ministri ir arestēti. Šoreiz nekomentēšu, kā tas tika padarīts, bet smaidu izsauc apgalvojums, ka tā nav politiska lieta.

Cilvēki sapulcējās, lai atbalstītu arestētos politiķus un prezidentu.

Pievēršam uzmanību ko un kā pirms referenduma teica Donals Tusks: Es svinīgi pasludinu, ka šis referendums ir nederīgs. Donaldam Tuskam nospļauties uz to ko domā tauta, viņš taču ir Eiropas cilvēks un labāk zina, kas būs noderīgs un labs Polijas tautai. Sekojot šai loģikai vajadzētu pasludināt, ka arī Donalda Tuska nonākšana pie varas ir nederīga. Donalds Tusks politiskais selekcionārs – viņš var atļauties pieņemt to, kas viņam patīk un atmest to, kas viņam nepatīk. Donalds Tusks visu kārto ne vis ar likumu palīdzību, bet gan ar rīkojumu palīdzību. Tā taču rīkojas tikai diktatori! Vai tiešām to paveica Donalds Tusks - Eiropas cilvēks?

Audio celiņa atšifrējums:

Referendumā piedalījās mazāk kā 50% jo sasniedz tikai 40,9%, liberāli – kreisie politiķi no paša sākuma bija pret šo referendumu. Donalds Tusks aicināja boikotēt referendumu. Es svinīgi pasludinu, ka šis referendums ir nederīgs.

Audio celiņa atšifrējums:

Brīvo poļu protests jau ir iegājis vēsturē. Uz Varšavu no visiem mūsu dzimtenes nostūriem ieradās cilvēki protestēt pret Donalda Tuska prettiesisko darbību. Sarkanbalto karogu jūra. Vakar (2024. g. 11. janvārī) Varšavā ieradās cilvēki burtiski no visas Polijas, cilvēki ieradās, lai izteiktu savu protestu. Tas, kas darās mūsu zemē pārkāpj visas iespējamās normas. Donalda Tuska valdība ar varu pārņēma sabiedriskos mēdijus. Kultūras ministrs Bartolomejs Sinkevičs beztiesiski tikai ar rīkojumu nomainīja visu mēdiju padomi. Tas ir politiskais totalitārisms, mēs šādai kārtībai nepiekrītam. Un šis protests to apstiprināja. Kopā ar protestētājiem, gan pie Saeimas, gan pie valdības ēkas bija labējās partija pārstāvji. Tauta dzied Polijas himnu. Neskatoties uz lielo tautas daudzumu šī manifestācija noritēja mierīgi. Kšištofs no Ļubļanas: Viss noritēja mierīgi, lai gan bija daudz policistu, viss bija mierīgi. Šis protests liecina par daudzām lietām un viena no tām ir sekojoša saka politologs Aleksands Kozickis: Tas ir brīdinājums valdošai koalīcijai, ka viņu darbība un forma, kā tas tika izdarīts nav pieņemams ļoti daudziem cilvēkiem. Tas norāda arī uz to, ka pie varas esošajiem jāpiedomā, ko viņi dara. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šogad Polijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Profesors M. Ryba: Šī pretestība pieaugs Trešā ceļa un varbūt pat PO vēlētāju vidū. PIS politiķi vakardienas protestu izceļ ne tikai, kā veiksmīgu pasākumu, bet kā pirmo soli tiesiskuma triumfam. Profesors P. Čarnek: Tusks un viņa sabiedrotie, kas pacēla roku pret suverenitāti, neatkarību, demokrātiju, tiesiskumu un brīvību noteikti piedzīvoja šoku. Viņu izdarītais tā satrauca cilvēkus, ka pacēla kājās 300 tūkstoši cilvēku darba dienā, ziemas laikā, salā un krītot sniegam.

Audio celiņa atšifrējums:

Manifestācija Gdaņskā. Tauta sauc, lai valdošie vācas uz Berlīni. Gdaņskas iedzīvotāji sanāca, lai protestētu pret vardarbīgu sabiedrisko mēdiju pārņemšanu.

Antikomunistiskās kustības dalībnieks Česlavs Novaks: Dažādas lietas darījās padomju laikos, bet ne tik traki.

Kultūras ministrs Bartolomejs Sinķēvčs izdeva rīkojumu pārņemt Polijas televīziju, bet vēlāk viņa uzmanības lokā nonāca Polijas preses aģentūra. Sabiedriskajos mēdijos ne tikai nomaina vadību, bet darbu zaudē daudzi žurnālisti, kuriem Donalds Tusks uzteicis darbu gan galvaspilsētā, gan reģionos.

Viņi visu grauj un izturas, kā mežoņi. Piemēra pēc ņemsim vietējos kanālus, tie pilda pavisam nepolitisku pasūtījumu, bet runā par kultūru, folkloru, tie runā par vietējiem notikumiem, ko lielie mēdiji neatspoguļo. Un tagad to visu viņi grib likvidēt.

Marsin Horala: Tas ir Donalda Tuska un Bartolomeja Sinķeviča nodoms pārņemt visu ar varu un rīkojumu palīdzību apejot valsts mēdiju padomi.

Audio celiņa atšifrējums:

Donalda Tuska valdība meklē iespēju ar varu pārņemt sabiedriskos mēdijus. Tika paziņots par visu Polijas televīzijas kanālu, 17 raidstaciju un valsts preses izdevniecības likvidēšanu. Eksperti ir izteikušies, ka tas daudzus iegrūdīs bankrotā, jo daudzi tiks atlaisti piespiedu kārtā.

Šīs metodes ir aizgūtas no mūsu austrumu kaimiņiem, tā rīkojas Krievijā, tā rīkojas Baltkrievijā.

Savu nostāju šai lietā darīja zināmu sabiedrisko mēdiju padome. Šīm iestādēm piemērojot tirdzniecības palātas kodeksu tiek pārkāpta sabiedrisko mēdiju neatkarība no izpildvaras. Kultūras ministra darbība ir kļuvusi par izteiksmīgu sabiedrisko mēdiju degradācijas piemēru, kas nesaskan ar Konstitūciju, jo mēdiji demonstratīvi tiek pakļauti izpildvarai.

Audio celiņa atšifrējums:

Kārtējais tiesas spriedums noraida jaunās valdības tiesības pārņemt ar varu publiskos mēdijus. Šoreiz spriedums skar Polijas sabiedrisko radio. Barjeras un policijas postenis, tā izskatās sabiedriskās televīzijas mītne. Skats uz Polijas sabiedriskā mēdija ēku atgādina aplenktu cietoksni, kurā pirms pusdienām vēlējās ieiet gan televīzijas darbinieki, gan vadība.

Sabiedrisko mēdiju padomes loceklis Maciej Lopinski: 11:30 aicinu sapulcēties visus sabiedrisko mēdiju padomes locekļus, kas ir vienīgā un citas nav. Tā ir apstiprināta Valsts iestāžu reģistrā (PL KRS). Viņi netika ielaisti Polijas sabiedriskā mēdija teritorijā.

Kas ir izdevis šo rīkojumu? Lūdzu paaiciniet atbildīgo.

Pēc padsmit minūtēm pie Polijas sabiedrisko mēdiju padomes pārstāvjiem ieradās kāds vīrietis un sāka no lapas kaut ko bubināt.

Lūdzu kungs, stādāties priekšā. Cienījamais kungs, mums nav sapratnes, kas jūs tāds esat.

Vīrietis tā arī neidentificēja sevi, vienīgi pateica, ka esot mēdiju padomes loceklis. Šāda rīcība nav pieļaujama.

Andžejs Slivka: Mums tika paziņots, ka darbojas jauna mēdiju padome, lai gan tiesas spriedums nepārprotami saka, ka šie cilvēki nav mēdiju padomes locekļi.

Trešdien rajona tiesa atteica piereģistrēt kultūras ministra Sinkeviča kandidātus, kas būtu tiesīgi pārņemt Polijas sabiedriskos mēdijus, bet šodien līdzīgs spriedums tika pieņemts attiecībā uz Polijas radio. Abi tiesas spriedumi apstiprina, ka 19. decembra mēdiju pārņemšana notikusi nelikumīgi. Valsts iestāžu reģistrs ir izdevis nepārprotamu spriedumu tam ka ministrs Sinkēvičs ir pārkāpis likumu.

Ja kādu piesedz 'Eiropa', tad viss ir likumīgi, vai ne!

Audio celiņa atšifrējums:

Jaunais ministrs mēģina iespaidot Tiesu ar vienkārša rīkojuma palīdzību. Tas ir rupjš tiesiskuma pārkāpums, atzīmē PIS politiskā koalīcija un aicina Adamu Bodnaru ievērot gan likumus, gan Polijas Konstitūciju. Jaunais tieslietu ministrs starpnozaru komisijā iesniedza savu projektu ar kura palīdzību tiks mainīta Tiesu darbība. Adams Bodnars ar vienkāršu rīkojumu grib atcelt no amata likumīgi ieceltus tiesnešus, kas ievēlēti pēc 2018. gada un kurus ir apstiprinājis prezidents Andžejs Duda. Tā ir tieša Tiesas iespaidošana.

Bijušais Tieslietu ministrs Sebastjans Kaleta: Tas ir tiešs un nepieredzēts uzbrukums Tiesu neatkarībai. Bodnara kungs vēlas ar rīkojumu atcelt Konstitūciju, likumdošanu, Konstitucionālās Tiesas spriedumu un dod norādījumus tiesnešiem, kādus pieņemt tiesas spriedumus.

Audio celiņa atšifrējums:

Sveicu jūs info24 ziņu kanāla vārdā, kas ir objektīvs, saturīgs un brīžiem sarkastisks Polijas kanāls.

Vladimira Karpinska vārds jau vairāk kā desmit stundas ir lielāko Polijas informācijas mēdiju uzmanības centrā. Un nevajadzētu būt vietai izbrīnam, jo tas ir viens no cilvēkiem, kas cietuma celli drīzumā nomainīs pret Eiropas Parlamenta sēdekli.

Pirms ķerties pie lietas aplūkosim Karpinska kuga dzīves gājumu. Viņš ir Varšavas tehniskās universitātes absolvents, kā arī apguvis menedžera amatu. No 1986 – 1989 strādāja farmaceitiskā kompānijā Polfa Tarchonim. Tad 1 gadu bija sia Synteza direktors. No 1990 – 1992 vadīja privātu biznesu. Tad sekojošos divus gadus bija Remo vadītājs. No 2001 – 2021 gadam bija PO (Donalda Tuska partija) biedrs. No 1994 – 2002 bija Pulavu vicemērs. No 2002 – 2005 bijaPulavu deputāts, kā arī pārvaldīja slāpekļa ražotni. No 2011 – 2013 bija digitalizācijas un pārvaldīšanas viceministrs. Nākošos divus gadus no 2013 – 2015 bija finanšu viceministrs. No 2005 – 2019 bija augstākās palātas deputāts. Nākošos divus gadus ieņēma vadošo amatu Varšavas attīrīšanas stacijā. No 2021 – 2023 kad viņu atstādināja, bija Varšavas pilsētas mēra vietnieks.

Tātad, kāpēc 2023. gadā Vladimira kungs tika atstādināts? Prokuratūra viņu apsūdzēja pietiekami smagos noziegumos, kā dēļ viņš nonāca pagaidu arestā. 2023. gadā Vladimiru Karpinski arestēja korupcijas apkarošanas aģenti no CBA. Viņam un vēl citām personām, kas darbojās grupā tika izvirzīta apsūdzība par naudas izspiešanu no kādas SIA 2,5% lielumā no publiskā pasūtījuma, kas saistīts ar Varšavas attīrīšanas iekārtām. Saskaņā ar prokuratūras ziņām pasūtījuma vērtība sasniedza gandrīz 600 miljonus zlotu. Karpinskis tiek apsūdzēts nelikumīgā 5 miljonu zlotu iegūšanā. Šīs noziedzīgās darbības tika veiktas Varšavā no 2020. g. aprīļa līdz 2022. g. decembrim. Jūs noteikti prātojat, kā tas ir iespējams, ka cilvēks, kas no decembra ir arestā un kam ir izvirzīta apsūdzība, bet vēl nav notiesāts, var tikt atbrīvots no aresta un kļūt par Eiropas Parlamenta deputātu.

Audio celiņa atšifrējums:

Šeit tika pārmests par sieviešu tiesību pārkāpšanu Polijā. Cienījamie, ja runa iet par vardarbību pret sievietēm, tad Polija ieņem pēdējo vietu šai apkaunojošā reitingā, pēdējā vietā Eiropā. Bet vadītāja dzimtene ... Līdz ar to Timermana kungs šai reitingā ieņem ļoti augstu vietu. Varbūt tomēr pievērsīsim uzmanību tādām valstīm, kā Holande, Beļģija un beigsim runāt par Poliju. Atbrauciet uz Poliju un varbūt tad iemācīsities, kā vajag rūpēties par sieviešu tiesībām.

 

 
 

new

 

 

© 2024 Pax vobis