Ko dara Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas?

EP deputāti sprieda cik lielu Ukrainas pārtikas importu atļaut, jo Eiropā izcēlās daudzi protesti pret Ukrainas produktiem, kuru ražošana nav apgrūtināta ar daudzām normām, kas jāievēro Eiropas zemniekiem.

Lūk, izdevās nosargāt no Polijas un Francijas konservatīvajiem Ukrainas graudus, kas sākumā bija domāti badā esošajai Āfrikai, bet tagad var jau grūst arī uz Eiropu.

EP deputāts Ivars Ijabs:

Zemniekiem liekas bez īpaši liela pamata, tas, ka viņu ienākumi ir tik zemi ir pamatā saistīts ar ukraiņu graudu importu, kas patiesībā nav taisnība.

Es šādu muldētāju apzīmētu, kā EP noderīgu idiotu un zaļā kursa bīdītāju.

Video fragments no 2022. g.

Atsākta Melnās jūras graudu iniciatīva. Tā ļauj izvest no Ukrainas labību, kas ir būtiska bada novēršanai daudzviet pasaulē.

Audio celiņa atšifrējums:

Jau pirmās pārbaudes uzrādīja pārkāpumus Ukrainas labības importā, kas sekoja pēc Polijas zemnieku protestiem, kas norādīja, ka Ukrainas graudi paliek Polijā. ES radītais Ukrainas pārtikas solidaritātes koridors rada problēmas Polijas graudu tirgū. Ļoti bieži tehniskie graudi no Ukrainas, kas nav pakļauti pārbaudēm uz robežas tiek pārdoti Polijā, kā pārtikas graudi lopiem.

Zemnieku palātas pārstāvis Gustaw Jendrjek no Ļubļanas:

Tas apdraud Polijas pārtika sektora drošību, kā arī apdraud zemnieku eksistenci, jo krītas viņu ienākumi.

Pēdējās pārbaudes Ļubļanas tirdzniecības sektorā atklājās, ka kāds tirdzniecības aģents iegādājās 66 tonnas graudu no Ukrainas, kā tehniskos graudus, bet Polijas teritorijā pārdeva, kā lopbarības graudus. Tagad šo lietu izskata prokuratūra.

Apsveicami, ka noreaģēja pašvaldības, veica kontroli, kas arī uzrādīja pārkāpumus.

Zemnieki jau izsenis cēla trauksmi, ka Ukrainas tranzīta graudi pateicoties negodīgiem komersantiem tiek pārdoti Polijā. Šo problēmu pacēla Solidarnosc arodbiedrības pārstāvji sarunās ar zemkopības ministriju. Viņi vēlējas pastiprināt kontroli uz robežas. Un šis gadījums ir kā pirmais apstiprinātais noziegums. Solidarnosc arodbiedrības pārstāvji vēlējās organizēt protestus pret nekontrolētu graudu importu no Ukrainas. Pagaidām šī akcija nenotiks.

Janusz Gargala no Solidarnosc arodbiedrības:

Mums ir parakstīta vienošanās vicepremjeru sakarā ar esošo stāvokli. Esmu pārliecināts, ka pateicoties visām arodbiedrībām izdosies šo lietu nokārtot.

Nelegālās Ukrainas graudu tirdzniecības sekas redzamas jau tagad. Polijas zemnieks par vienu pārtikas tonnu saņems par 200 zlotiem mazāk nekā pirms pārtikas solidaritātes koridora aktivizēšanas, bet par lopbarības graudiem saņems par 300 zlotiem mazāk.

Audio celiņa atšifrējums:

Vācieši grib nobloķēt daudzas Polijas investīcijas. Tagad viņu uzmanības lokā nonāca Polijas ostas, kā arī iekšzemes kuģniecība. Berlīnes Varšavas attiecībās jau ilgāku laiku valda galīgi auksta atmosfēra. Mēs saviem kaimiņiem daudzās jomās esam kļuvuši par neērtiem konkurentiem.

Profesors Tadeusz Marczak:

Pēdējā laikā Vācija izsūca eiro zonas valstis un tagad, kā parazīti meklē jaunus upurus. Un šai gadījumā tas ir acīmredzams, kā viņi vēlas ierobežot mūsu attīstības iespējas.

Kā piemēru var minēt Vācijas mēģinājums bloķēt konteineru termināļa celtniecību. Šai jūras satiksmes mezglā varēs piestāt lielie okeāna kuģi.

Infrastruktūras viceministrs Marek Grobarczyk:

Mums ir darīšana ar ļoti agresīvu Vācijas pretdarbību ar mērķi nobloķēt ostas būvniecību.

Vācija to piesedz ar ekoloģiskiem saukļiem. Viņu argumentiem nav nekāda reāla seguma.

Infrastruktūras viceministrs Marek Grobarczyk

Termināla būvniecības procesā tiek ievērotas visas vides aizsardzības prasības.

Šai cīņā pret Poliju tiek izmantotas pseidoekoloģiskās organizācijas, kuru darbība ir stipri apšaubāma.

Bogadn Sedler inženieris:

Krievija Putina laikā ir finansējusi ekoloģiskās kustības.

Krievijas valdība Eiropas eko kustībai ir ziedojusi 82 miljoni eiro. Un daudzi šīs naudas dzīti iesaistās netīrā darbībā, kas vērsta pret Poliju.

Audio celiņa atšifrējums:

Vācija pretojas Polijas investīcijām Oderas upē.

Profesors Tadeusz Marczak:

Vācijas vides ministre Steffi Lemke viesojoties Varšavā mums piedraudēja, ja gadījumā Polija mēģinās, kaut ko darīt, tad iespējams piedzīvos uz savas ādas visu ļaunāko, kā arī kategoriski izteicās pret atomenerģētikas attīstības plāniem Polijā.

Profesors Tadeusz Marczak norāda, ka runa iet par Polijas ekonomiskās attīstības ierobežošanu. Investīcijas Oderā veicinātu tautsaimniecības attīstību. Tiek paredzēts savienot ar kanālu Oderu ar Vislu, kas kļūtu par starptautisku ūdens ceļu, kas vienotu Poliju ar Slovākiju.

Profesors Tadeusz Marczak:

Odera šai gadījuma ir ļoti svarīga, jo paver ceļu uz Baltijas jūru.

Polija var kļūt par nozīmīgu ekonomisku spēlētāju Viduseiropas austrumu daļā, pateicoties Ščecinas un Svinoujsces ostām Polija iegūtu svarīgu starptautisku nozīmi. Tieši tāpēc pastāv tik naidīga Vācijas nostāja šai jautājumā.

Marek Grobarczyk:

Vācijas darbība nav racionāla.

Vācijai labvēlīgu lēmumu pieņēma Varšavas administratīvā tiesa, kas sliecas atbalstīt Brandenburgas vides organizācijas sūdzību, kā arī tā saucamās ekoloģiskās kustības no Vācijas un Polijas, kas pretojas investīcijām Oderas upē.

Marek Grobarczyk:

Vēlos apliecināt, ka investīcijas Oderas upē turpināsies, jo šīs darbības vērstas uz drošības pasliktināšanos Polijā, ko mēs nedrīkstam pieļaut.

Tiek runāts par drošību, jo šīs investīcijas sargās piekrastes iedzīvotājus no plūdiem. Vēl jo vairāk šis mēģinājums bloķēt investīcijas ir pretējs Polijas Vācijas līgumam, kas parakstīts 2015. g.

Polija un Francija vēlas samazināt Ukrainas graudu importu.

Kā redzam, sākumā runa bija par tranzītu, bet tagad jau par importu. Lūk, jums piemērs no viltīgas lienošās ES politikas.

Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle:

Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs: Viss kārtībā ...

 

 
 

new

 

© 2024 Pax vobis