Kristīgs viedoklis par evolūciju.

čūskas

Čūskas var sastapt visos kontinentos izņemot Antarktīdu, tāpat tās nav sastopamas uz dažām salām. Čūskas dzīvo mums blakus.

Par cik čūskas ir saltasiņu dzīvnieki, tad tās nespēj pašas uzturēt pastāvīgu ķermeņa temperatūru un tāpēc lai sasildītos tās meklē siltu vietu, bet lai nepārkarstu meklē vēsu vietu, šī iemesla dēļ čūskas nedzīvo platuma grādos dienvidu un ziemeļu puslodē tālāk par 60 grādiem.

Lai gan visām čūskām ir vienāda ķermeņa uzbūve, tās tomēr pēc skata ir dažādas. Zaļās anakondas garums var sasniegt gandrīz deviņus metrus, kas ir desmit reizes vairāk nekā plankumainajam zalktim. Anakonda sver 200 kg, un tas ir tūkstoš reižu vairāk nekā pati mazākā čūska. Mūsdienās eksistē 2700 čūsku veidu. 70% čūsku dēj olas, bet pārējām mazuļi dzimst speciālos maisiņos. Indes zobi ir tikai vienai ceturtdaļai čūsku.

Indīgajām čūskām ilkņi ir veidoti pēc šprices parauga. Inde veidojas siekalu dziedzeros, kas atrodas mutes dobuma augšdaļā. Čūsku inde sastāv no olbaltumvielām, kas var noārdīt audus un traucēt nervu un muskuļu darbību.

Anakonda upura nogalināšanai neizmanto indi, bet gan spēku, šī lielā čūska aptinas ap savu upuri un to nožņaudz. Visām čūskām zobi ir iekārtoti tā, ka ar tiem nav iespējams atkost un sakošļāt, tāpēc čūskām savu medījumu nākas norīt vienā gabalā, kas nebūtu iespējams, ja Dievs nebūtu apveltījis čūsku ar neparastas formas žokli. Atšķirībā no citiem dzīvniekiem čūskām apakšžoklis ir nevis no viena kaula, bet gan no diviem, kas savā starpā ir savienoti ar elastīgu saiti, tāpēc čūskas spēj norīt medījumu, kas ir platāks par pašu čūsku. Neskatoties uz evolucionistu nepārtraukti skaitīto mantru, „evolūcijas iespaidā” izrakumos nekur netiek atrasts neviens pārejas posms, piemēram, čūska ar nesadalītu žokli.

Čūskas pārvietojas pateicoties muskuļiem un cīpslām, kas ir pievienoti pie apmēram trīssimt ribām. Lielās čūskas pārvietojas līdzīgi kāpuriem pateicoties viļņveidīgai muskuļu savilkšanai. Šīs čūskas pārvietojas tāpēc, ka tām uz vēdera ir platas zvīņas, kas ieķeras gruntī. Neskatoties uz ekstremitāšu trūkumu čūskas spēj lieliski pārvietoties dažādās vidēs, tās spēj lekt, kāpelēt un peldēt.

Čūskas regulāri nomet ādu. Dzīvās šūnas nepārtraukti koncentrējas zem jau esošām zvīņām, kad tās sasniedz zināmu biezumu, tad čūska nomet veco ādu. Lai nomestu veco ādu čūska meklē akmeņus vai arī zarus, kur varētu aizķert veco ādu un to nomaukt. Veselai čūskai āda noiet vienā gabalā, bet slimās no vecās ādas tiek vaļā vairākos piegājienos. Uz čūskas ķermeņa paliek plāns slānis, kas sevī satur pigmentus, pateicoties, kam veidojas raksturīgais čūskas ādas raksts.

Dažām čūskām ir laba redze un dažām nē, tā piemēram Leptotyphlops carlae atšķir tumsu no gaismas. Čūsku redze nav binakulāra, izņēmums ir tikai šaurpurna koka čūska, kas var uztvert trīsdimensiju attēlu. Čūskas acs ir veidota līdzīgi foto objektīvam, kad gribam skaidri saskatīt objektu mēs griežam objektīvu, līdzīgi tam čūska bīda uz priekšu un atpako acs lēcu, kamēr iegūst skaidru attēlu.

Čūskas pasauli uztver citādāk nekā mēs. Čūskām nav ārējās auss, tāpēc tās neuztver skaņas, bet ja apakšžoklis ir pielikts zemei, tad tā uztver vibrācijas. Ja cilvēks nevēlas satikties ar čūsku, tad nav nozīmes bļaustīties, jo skaņu vienalga čūska neuztvers, bet ja cilvēks pārvietosies ar smagiem soļiem, tad čūska to pamanīs un centīsies jau laikus pazust no cilvēka redzesloka. Klaburčūskai līdzīgi, kā kobrai ir vāja redze un tāpēc pievērš uzmanību tam vai objekts kustās vai nē. Turklāt klaburčūskai zem acīm ir infrasarkano staru "lokatori", kas ir tik jūtīgi, ka šī čūska tuksneša svelmē atšķir liegu siltā gaisa plūsmu no medījuma izstarotā siltuma. Šis orgāns ir tik jūtīgs, ka reaģē uz 2 tūkstošo daļu grāda.

Čūska "makšķerniece". Šīs čūskas astes galiņš atgādina tārpiņu, gan pēc formas, gan pēc kustības. Varde, kas gribēs ieturēt pusdienas, paša drīzumā nokļūs uz pusdienu galda. Šī čūska liecina par saprātīgu ieceri, par ideju, kas pilnīgi noteikti pašai čūskai nepieder un nekādi nevar tikt izskaidrota ar evolūciju, bet gan liecina par augstākā saprāta klātbūtni un norāda uz Dievu.

atgriezties pie raksta par rāpuļiem

 
 
 

iet uz

 

sākums, izpēte, saites, new

 

© 2021 Pax vobis