Vai правда = patiesība?

Vai правда = patiesība?

Lavijas televīzijas sižeti sāk atgādināt padomju laika patiesību – pravdu. Atšķirība tikai tanī, ka padomju laikos patiesību pārzināja un sludināja komunistiskās partijas rupori, bet mūsdienās pravda nāk no Briseles koridoriem. Latvijas televīzija nav pat papūlējusies informāciju par šo notikumu smelties no citiem avotiem, piemēra pēc ko par to saka policija, kas uzraudzīja protestu gaitu, it kā nebūtu dzirdējuši teicienu: 'Kas runcim cels asti, ja ne pats runcis?'

Polijas bijušais prezidents pierakstījās iepriekš internetā izsludinātajā gājienā. Ar nožēlu jākonstatē, ka daži ieraksti bija naidpilni attiecībā uz esošo valdību.

Attiecībā uz visiem Trampiem, Kačinskiem, Orbāniem 'necenzēta, naidpilna leksika', nekāda kristīga dialoga, iedziļināšanās vai debates.

Pašu piekritēju pūlis Leham Valensam deva saprast, ka viņiem jau pieēdās viņa pārāk garais monologs. Lehs Valensa: 'Labi, ja jau negribat klausīties, liels paldies un visu labu.'

Donalds Tusks saka, ka protestos piedalījās pusmiljons cilvēku, bet saskaņā ar policijas iesniegtiem datiem, cilvēku skaits nepārsniedza 150 tūkstošus. Gājienā tika nesti ES un varavīksnes karogi. Transparenti un saukļi bija vērsti pret valdošo partiju. Gājiena dalībnieki nekautrējās aizvainot poļu tautas reliģiskās jūtas. Gājiens noslēdzās pils laukumā.

Šis gājiens nebija spontānisks protests, bet gan ļoti rūpīgi sagatavota akcija, atzīmē premjers Mateušs Moraveckis. No vietvaru pārstāvjiem pienāca ziņa, kā viss izskatījās no virtuves puses. No PO partijas vadības pienāca direktīva, kas lika par pienākumu visiem mēriem un pārvaldniekiem organizēti savest visus PO partijas piederīgos.

Tas nav pirmais opozīcijas gājiens, kas ir naida piesātināts un kam nākotnē var būt traģiskas sekas.

Ārlietu viceministrs Pavels Jabloņskis: 'Katrs, kas attaisno šādus cilvēkus, kļūst līdzatbildīgs viņu rīcībā.'

Tieslietu ministrs Zbigņevs Ziobro norāda, ka šis gājiens vēsturē ieies, kā slikts 4. jūnija piemērs. Zbigņevs Ziobro: 'Tas ir vulgārisma maršs un sliktas komunikācijas paraugs. Tagad 4. jūnijs paliks atmiņā, kā kultūras noriets.'

Par to vai opozīcija pārņems varu, poļu vēlētāji lems rudenī vēlēšanu laikā, kas visdrīzāk notiks 15. oktobrī.

PO partijas plānus izteiksmīgi raksturo plakāts ar uzrakstu:

BIAŁE jest BIAŁE – balts ir balts, rakstīts melniem burtiem un

CZARNE jest CZARNE – melns ir melns, rakstīts ar baltiem burtiem.

Demonstranti paši atzīts, ka prot visu apgriezt ar kājām gaisā.

Demonstranti paši atzīts, ka prot visu apgriezt ar kājām gaisā

ES korumpētais parlaments vēlas valdības maiņu Polijā. 2022. g. 31. maijā Donalds Tusks pameta Tautas partijas vadītāja amatu ES parlamentā. Bet dienu vēlāk, šādi par darbu 'tiesiskuma' aizstāvēšanā ES komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena pateicās Donaldam Tuskam: 'Tagad mans draugs, tu atgriezies uz savu zemi aizstāvēt šīs vērtības. Veiksmi Tev mans draugs. Atceries Donald, kad mēs atkal satiksimies tu būsi premjerministra amatā, kā pats to kādreiz biji teicis.'

ES grib valdības maiņu Polijā, tāpēc izmanto jebkuru iespēju traucēt normālu patreizējās valdības darbu un tieši tāpēc Polijai tiek aizturēti līdzekļi ekonomikas stimulēšanai, pat brīdī, kad Polija visvairāk atbalsta Ukrainas kara bēgļus un ukraiņu centienus pēc normālas dzīves. Polija nav vienīgā valsts, kuras iekšējās lietās jaucas korumpētie ES ierēdņi. Toties Latvija var lepoties šai ziņā. Mums prezidents ir gejs un tāpēc varam droši un slaidi uzspļaut parakstītajām konvencijām, piemēram – Piespiedu darba konvencijai, jo tagad pakaļa būs Eiropas seja.

Itālijā labējie gūst virsroku parlamenta vēlēšanās, saskaņā ar aptaujām tā ir guvusi 43 procentus. Labēji centrisko bloku sastāda, Mateo Salvini – Forza Italia un Fratelli d’Italia – Itāļu Brāļi, kas saņēma visvairāk balsu apmēram 26%. Partijas līdere Giorgia Meloni ES parlamentā vada konservatīvo bloku, viņai ir vislielākās iespējas kļūt par Itālijas premjeri un pirmo sievieti, kas stāvēs valdības priekšgalā.

Partijas līdere Giorgia Meloni: 'Mēs uzbūvēsim stipru valdību ar tautas atbalstu, kas pie varas būs piecus gadus, neskatoties uz to vai kreisajiem tas patīk, vai ne.'

Fratelli d’Italia vadītāja pateica, ka nepieciešams atgriezt iedzīvotāju uzticību institūcijām un norādīja cik svarīga ir tautas vienotība. Partijas līdere Giorgia Meloni: 'Svarīgi zināt, ja gadījumā mums uzticēs veidot valdību, tad mēs to darīsim domājot par visiem Itālijas iedzīvotājiem, lai apvienotu visu tautu, liekot uzsvaru uz to kas to vieno nevis uz to kas to šķeļ.'

Balsošanā piedalījās gandrīz 64% balsstiesīgo. Kandidāts uz premjeru tiks izvirzīts no labēji centriskā bloka, galējo slēdzienu pieņems prezidents. Apsveikumus Giorgia Meloni sūta PIS vadība, kā arī visi Eiropas labējie.

Turpretī ES komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena vēl pirms vēlēšanām piedraudēja ar sekām.

Urzula fon der Leiena: 'Ja Itālijā pēc vēlēšanām, kas notiks svētdien, notikumu gaita ies nevēlamā virzienā, mums ir instruments, ko jau pielietojām gan Polijas, gan Ungārijas gadījumā.'

Ar šo žestu tika skaidri parādīts, ka no malas – no ES tiek mēģināts iespaidot vēlēšanu gaitu. Šī tendence pēdējos gados tiek novērota arī Polijā, kad ES komisija vienībā ar opozīciju bloķē naudas līdzekļu piešķiršanu, kas var iespaidot tiešā veidā izaugsmi un Polijas iedzīvotāju labklājību, kā arī var iespaidots vēlēšanas.

Viņi vēlas pieņemt nelabvēlīgus noteikumus, tas ir pret Poliju vērsts karš saka politologs dr. Teluk. Nepārtraukti mūsu virzienā tiek izteikti pārmetumi par likumību, Turu raktuve, naudas līdzekļu bloķēšana no ES parlamenta puses.

Viss iepriekš minētais ir Vācijas ekonomiskā agresija attiecībā uz Poliju. Kāds ir šo darbību mērķis atklāj ES parlamenta Vācijas politiķis, Tautas partijas priekšnieks Manfred Weber

Manfred Weber: 'Mēs esam vienīgais spēks, kas var aizstāt PIS partiju Polijā un atgriezt to atpakaļ Eiropā.'

Šādu izteikumu var tikai apbrīnot, saka prezidents Andžejs Duda. Mēs ļoti pateicamies par patiesu atklātību, tagad Polijas sabiedrība uzzināja, ko domā Vācijas politiķi par Polijas valdību, par Polijas demokrātiju un kāda viņiem ir attieksme pret mums.

Arī Latvijā dažs labs piemetina, ka Polijas opozīcija var mēģināt sarežģīt dzīvi valdošajai partijai un kā līdzekli nekautrēsies izmantot ES fondu naudu. Kreisajiem ir vienalga, kā dzīvo tauta, jo to lozungs bija ir un būs: 'Visi ir vienādi, bet daži ir vienādāki.' Vai gribat piemēru iz dzīves? Tālu nav jāmeklē. Kariņa valdība būtiski paaugstina sev algu, bet citiem …

Jautājums uz miljonu: Vai Latvijas televīzijas Pirmā kanāla darbinieki paši fano par Polijas opozīciju, šai gadījumā par Donaldu Tusku, vai viņiem liek fanot un kas?

Intereses pēc paskatāmies uz mūsu kaimiņiem lietuviešiem. LRT intervē Varšavas universitātes profesori Renāti – Polijā dzīvojošu lietuvieti, minoritāšu kvēlu aizstāvi. Jūsu uzmanībai piedāvāju izvilkumu no LRT radio intervijas.

Profesore noraizējusies, ka patreizējā Polijas valdība rūpējas par ģimenēm un ir ieviesusi programmu 500+, kas nu jau pārtapusi par 800+, bet LGTB biedriem, lūk, nekādas palīdzības. Acīmredzot tas kļuvis par iemeslu, ka piedalījusies PO partijas rīkotajā gājienā.

Varšavas universitātes profesore Renāte:

Redzat, visdrīzāk valdošais vairums saasinās politisko kampaņu, jo tikai tā iespējams mobilizēt šos 30% procentus, kas viņiem ir ļoti nepieciešami. Pat neskatoties, ka tika paaugstināti sociālie izdevumi, jo Polijā bija 500+ zlotu, kas bija 100 eiro +, tagad tas ir pacelts līdz 150 eiro + jebšu nedaudz vairāk, bet poļi jau vairs nevēlas visus šos sociālos izdevumus un reāli šie naudas pabalsti vairs neko neatnes. Bet par nožēlu šī valdība, absolūti, absolūti neprot, ko es varu ar tīru sirdsapziņu pateikt, kā politoloģe un socioloģe neprot veidot patiesu politiski sabiedrisko kampaņu, tai ziņā, ka nespēj pirmkārt saprast, kur ir problēmas, teiksim izveidot tādu nopietno problēmu karti, bet pēc tam šīs problēmas reāli atrisināt. Jā, protams, ir tiesības atbalstīt ģimenes un nevis, piemēram, LGTBQ+ grupējumus. Tās ir viņu tiesības, jo tā ir konservatīva un katoliska partija, labi. Bet viņiem jāciena minoritātes, bet to šī partija neprot, jo viņi prot tikai izdot naudu un izdot da jebkam, galvenais, lai tas nebūtu sarežģīti un lai būtu nauda budžetā un lai varētu aizņemties, jo šī valdība aizņemas acīmredzami. Un tagad visādas indikācijas norāda, ka šī labā situācija neturpināsies. Es runāju par augošo ekonomiku visā Eiropā un pasaulē, bet tagad visādu iemeslu, tai skaitā arī Krievijas uzbrukuma rezultātā mazliet mainās. Tāpēc es paredzu, ka esošā valdība pirmkārt saasinās savu retoriku pret ebrejiem, pret vāciešiem, pret ES, pret daudz ko citu, kas vieno viņu es tā teiktu tērauda elektorātu. Un centīsies visiem iespējamiem veidiem sist Donaldu Tusku, jo viņš nāca atklātībā ar šiem protestiem un tā tālāk …, kā patiess opozīcijas līderis. Nu tad paskatīsimies, bet iespējams vai viņiem tas izdosies, jo var gadīties, ka rezultāts būs pretējs, var gadīties, ka viņi mobilizēs opozīciju. Ja opozīcija redzēs, ka šī situācija vairs nav ciešama un ļoti daudz visādas, teiksim tā neprātības, kas var atnest pretēju rezultātu.

Noklausījos šīs profesores, teiksim tā murgojumu un nonācu pie secinājuma, tukša gaisa kūlēji neko jaunu nav izdomājuši, jo rīkojas kā tipiski Padomju laika propagandisti, kas apkaroja ticību. Kā parasti Padomju laika propagandisti izveidoja savu Dieva attēlu un tad 'veiksmīgi' apkaroja sevis radītu Dieva attēlu. Piemēra pēc:

Dievs sēž uz mākoņa maliņas un šūpo ar kājām.

Lūk, mēs kosmosā nosūtījām Gagarinu, kas ir augstāk par mākoņiem un Dievu Gagarins neredzēja.

Atbilde uz šādi veidotu argumentāciju ir jautājums:

Vai Gagarins mēģinādams ieraudzīt Dievu skatījās ietērpies skafandrā vai bez tā, jo ja kosmosā noņemtu skafandru, tad Dievu ieraudzītu pilnīgi noteikti.

Labākā atbilde kreisajiem spēkiem, kam dikti patīk vicināt varavīksnes karodziņu un bez pamatotas argumentācijas apdirst konservatīvos un katoliskos spēkus ir šo spēku reālie darbi, kas izteiksmīgi atklāj, ka varavīksnes karodziņa vicinātāji ir bija un būs izcili demagogi un nav svarīgi, kā tie mālējas vai sarkani, vai zili vai arī visās varavīksnes krāsās.

ASV elektronikas gigants Intel izteica vēlmi Polijā investēt 4,5 miljardi dolāru. Intel koncerns Vroclavas apkaimē uzbūvēs pusvadītāju integrācijas un testēšanas uzņēmumu. Intel nolēma investēt Polijā pateicoties tam, ka Polijā ir izveidota laba enerģētiskā infrastruktūra, pieejami kvalificēti darbinieki, kā arī labvēlīga nodokļu sistēma. Šai uzņēmumā tiks nodarbināti 2 tūkstoši cilvēku un vairāki tūkstoši darba vietu tiks radīts uzņēmumos, kas sadarbosies. Vroclavas apkaimē uzbūvētajā uzņēmumā tiks testēti Vācijā un Īrijā ražotie pusvadītāji.

Šī investīcija nodrošinās uz vecā kontinenta stabilu digitālo iekārtu ražošanu. Kovids mums atklāja, ka atkarība no kādas pasaules daļas mums var sagādāt visai lielu risku. Mēs vēlamies sadarboties ar visiem, bet sevišķi priecājamies par starpkontinentālu sadarbību. Saka premjers Mateušs Moraveckis.

Intel nolēma investēt pateicoties izdevīgiem noteikumiem, ko radīja valdība un pašvaldības.

Piedāvāju aplūkot vēl vienu PIS valdības projektu, kas ir visas Polijas centrālais komunikāciju mezgls, kas apvienos lidostu, dzelzceļa un autobusu satiksmi.

Šodien (2023. g. 6. jūlijā) tika prezentēts Polijas centrālā komunikāciju mezgla projekts. Tā galvenais elements būs struktūra, kas apvienos vienā vietā lidostas, dzelzceļa un autobusu pasažieru apkalpošanas iespējas. Pilnībā integrēts centrālais komunikāciju transporta mezgls, kur pēc 10 – 15 gadiem saplūdīs visas saimnieciskās un sabiedriskās dzīves dzīslas saka viceministrs Martins Horala

Martins Horala: Tā ir pilnīgi jauna komunikācijas sistēma ne tikai Polijā, bet visā Austrumeiropā, kas tiks izveidota pateicoties mūsu noslēgtajam sadarbības memorandam ar Baltic Rise, ar Ukrainas dzelzceļu, ar Čehijas dzelzceļu. Mēs veidojam komunikācijas sistēmu visam reģionam. Šodien tika prezentēts arhitektoniskās investīcijas projekts. Pie šī projekta strādā Britu kompānija Foster & Partners. Mēs apvienosim trīs transporta atzarus, gaisa kuģniecību, dzelzceļu un autotransportu. Blakus terminālim atrodas dzelzceļš, kas ceļiniekiem atvieglos pārsēšanos no vilciena uz lidmašīnu. Autobusi arī atvedīs jūs tieši šai centrā.

Pie šī komunikācijas centra projekta izstrādes tika iesaistīti vairāki simti projektētāju un inženieru no Polijas un citām valstīm. Mikolaj Wild: šie 250 cilvēki, kas bija iesaistīti šai projektā ienesa savu personīgo un unikālo prasmi, ko mēs šodien jau piedzīvojam. Šis projekts piedāvā ļoti bagātu tirdzniecības un gastronomijas izvēli.

Projekta dalībnieks: Kā projektētāji esam lepni, ka varam ņemt dalību šai projektā, kas kļūs par ļoti svarīgu šī reģiona infrastruktūras daļu.

Tagad pievērsīsimies pirmavotam, t.i. Polijas televīzijai, atgriežamies 2022. gadā.

Ai, ai, ai! Pats Donalds Tusks neapdomīgi ierosināja izveidot izmeklēšanas komisiju, kas kā bumerangs atgriežas un iebelž pašam metējam. 2022. gadā atklājās paša grēki, bet 2023. gadā kājās tiek sacelta visa pasaule. ES parlaments protestē, ASV prezidents protestē visi 'progresīvie' spēki protestē un Latvijas TV šais centienos neatpaliek. Visu zemju pederasti vienojieties!

PO partija ir ierosinājusi izveidot izmeklēšanas komisiju Polijas enerģētiskās neatkarības izmeklēšanā, bet PIS strādā pie saviem priekšlikumiem. Laikraksta Newsweek rokās nonāca Martina W, kas bija Marka Falentas līdzstrādnieks, kas sniedza liecību, ka 2014. g. bija organizēta amatpersonu noklausīšanās kampaņa. Martins W atzina, ka vēl pirms ieraksti nonāca atklātībā, tie tika pārdoti Krievijas dienestiem. Donalds Tusks nolēma izmantot šo sensacionālo paziņojumu savā politiskajā kampaņā.

Donalds Tusks: Aicinu jūs izveidot saeimas izmeklēšanas komisiju.

Donalds Tusks sasaistīja pieaugušo ogļu eksportu no Krievijas ar Martina W atziņu. Dienu vēlāk ģenerālprokurors Zbigņevs Ziobro nopublicēja vēl vienu Martina W atziņu no kuras uzzinām, ka viņš kopā ar Marku Falentu deva 600 tūkstoši eiro lielu kukuli Donalda Tuska dēlam, kas viņiem atvieglotu sarunas ar Donalda Tuska valdību ogļu iegādē no Krievijas.

žurnālists: Kā domājat, vai Martina W atziņa ir ticama?

Donalds Tusks: Neesmu nedz prokurors, nedz tiesnesis.

Neskatoties uz to Donalda Tuska grupējums vēlas, lai tiktu uzsākta izmeklēšana. Izmeklēšanas komisijas projekts jau ir iesniegts saeimā. Komisijas izmeklēšanas mērķis – ārvalstu specdienestu iespaids uz Polijas enerģētisko politiku no 2013. g. līdz 2022. g. oktobrim

Šai izmeklēšanai jābūt caurskatāmai, lai cilvēki paši varētu izdarīt secinājumus, bet tagad prokuratūra var šo informāciju izmantot kā grib.

Šo iniciatīvu atbalsta arī citi politiskie grupējumi. Šai lietā vajadzētu ieviest skaidrību – tā saka opozīcija.

Ar šo lietu jānodarbojas izmeklētājiem, mēs redzam, ka Polijā nav dienestu, kas daudzu gadu garumā tā arī nespēja šo afēru izgaismot.

Newsweek publikācija, kā arī prokuratūras paziņojums, nav nekas jauns norāda PIS. Komisija nav nepieciešama, saka ministrs Marcins Horala.

Marcins Horala: Es to uzskatu opozīcijai katrreiz, kaut kas jāizdomā un šoreiz tas ir ne visai izdevies pasākumus.

Toties premjers Mateušs Moraveckis uzskata, ka ir jāveido šāda komisija.

premjers Mateušs Moraveckis: Cienījamie pilsoņi es esmu par šādas komisijas vai arī dienesta veidošanu, kas noskaidrotu Krievijas ietekmi uz mūsu drošību un enerģētiku, šī lieta ir pelnījusi rūpīgu izpēti.

PIS iesniedza priekšlikumu izmeklēt visus lēmumus, kas skar Polijas enerģētisko drošību no 2007. g. saka Radoslavs Fogiels.

Radoslavs Fogiels: Mēs labprāt vēlamies, lai tas tiktu izmeklēts. Iesniegsim attiecīgu ierosinājumu, kopā ar attiecīgiem instrumentiem.

Vai tā būs cita izmeklēšanas komisija?

Nezinu vai tā būs izmeklēšanas komisija, vai iegūs kādu citu formu.

PO partijas laikā tika pamests novārtā Norvēģu gāzes vada projekts, tika pieļauta daudzu miljonu parādsaistības ar Gasprom.

Viņiem padomā, bija parakstīt miljonos mērāmu līgumu ar Krieviju līdz 2037. gadam. Mums visiem vērīgi jāskatās, kas tika darīts. Mēs tagad maksājam, par to, kas toreiz tika izdarīts. Sava nostāja jāapliecina, izvērtējot to ar savu balsi vēlēšanās. Jaroslavs Sahaiko no Kukiz’15. Kā arī deklaratīvi atbalsta PIS ierosinājumu.

Izmeklēšanas komisija tika atbalstīta ar nepārprotamu saeimas vairākumu.

Nobeigšu šo rakstiņu ar Padomju laika anekdoti.

Vai Pravda ir?

Pārdevām!

Un Veselība?

Beidzās!

Un kas tad ir?

Palika tikai Cīņa!

p.s. Pravda, Veselība un Cīņa Padomju laika laikraksti.

 

new

 

 

© 2023 Pax vobis