Kādas vērtības aizstāv facebook?

2022. g. 23. novembris. Eiropas Parlaments pasludina Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Turpretī facebook acīmredzot neko nav pat dzirdējis par to un kāpēc gan klausīties citus jo viņi paši veido saturu atfiltrējot 'nevajadzīgo'.

Lietuvas politiķi tiekoties ar facebook pārstāvjiem izdzirda paziņojumu, ka facebook piemēro vienādus noteikumus gan kara, gan miera apstākļiem, regulējot ierakstu saturu facebook. Ekspertus pārsteidza facebook paziņojums – Krievijas karavīri Ukrainā esot aizsargājama grupa. Politiķi izdzirda paziņojumu par savas politikas maiņu un vairs nebloķēs facebook lietotāja kontu par vārda 'maskaļi' lietošanu, bet aizliegtos vārdus saskaņos ar Lietuvas valodas institūtu. facebook pārstāvi atteicās tikties ar mēdiju pārstāvjiem.

Giedrius Sakalauskas #RADAROM akcijas organizators pats personīgi ir piedzīvojis facebook cenzūru. Giedrius Sakalauskas: 'Es jau vairs nevaru saskaitīt tās reizes … vissāpīgākais brīdis bija mana konta likvidācija, it kā es vispār neeksistētu.' Sakalauskas tagad izmanto rezerves profilu, jo pamata profils nobloķēts uz mēnesi, pēc ieraksta, kas veikts pēc tam, kad bija nokritis helikopters ar Ukrainas iekšlietu ministru. Telegram kanāls sāka piepildīties ar naidīgiem komentāriem – cik labi, ka notiek šādas nelaimes, kad ukraiņi nogalina savus bērnus. Giedrius Sakalauskas: 'Tad es sataisīju no šiem rakstiem ekrānšāviņus un ar saviem komentāriem ieliku facebook. Un secinājums – ko tad atliek postēt. Atliek tikai postēt puķītes un kaķīšus.'

Pieaugot neapmierinātībai Lietuvā ieradās facebook meta pārstāvji.

Lietuvas politiķi mēģināja viņus pārliecināt, ka satura cenzūra kara laikā nevar piemērot miera laika algoritmu. Bet facebook politika gan ir citādāka. Facebook Meta nesaskata atšķirību starp kara un miera laika komentāriem. Facebook gan Krievijas, gan Ukrainas karavīrus vērtē vienādi. Ja kāds aicina uz vardarbību pret Krievijas karavīriem, kas nogalina Ukrainas bērnus, vai Ukrainu aizstāvošiem karavīriem, tad šie aicinājumi tiek vērtēti no facebook puses vienādi.

Ekspertu domas par šādi piekoptu politiku ir sekojoša: 'Tas ir šokējošs atklājums, jo Meta uzskata, ka kara nav un Krievijas karavīri ir vajāto statusā un tos nedrīkst kritizēt.'

Sekojot šai facebook loģikai Hersonas žurnālists esot nofilmējis no Krievijas iebraukušu miermīlīgu tūristu, kas mēģina iekļūt veikalā, kas nez kāpēc ir ciet.

No facebook pozīcijas Latvijas politiķu attieksme pret TV Rain jeb Телеканал Дождь ir prettiesiska un pārkāpj tiesības uz neatkarīgu viedokli.

Eksperti facebook darbībā saskata vēl daudzas problēmas. Par nožēlu mākslīgais intelekts sarkasmu nesaprot. Krievu tūristi atbrauca uz Antāliju un tur viņus sagaidīja ukraiņu karavīri. Šī jociņa sekas – konts slēgts uz sešdesmit dienām. Facebook pārstāvjiem bija pārsteigums, ka ļoti bieži tiek bloķētas Ukrainu atbalstošas sadaļas, bet ne Krievijas konti, kas nodarbojas ar dezinformācijas izplatīšanu. Mākslīgais intelekts nobloķēja kontu, kur redzami Bučā nogalināti cilvēki, vērtējot to kā kailuma izrādīšanu. Kāds nospieda pogu ar ziņojumu - kailuma izrādīšana un mākslīgais intelekts to nobloķēja. Lietuvas politiķi atgādināja, ka tiks runāts ar ES pārstāvjiem.

Būsim atklāti mākslīgais intelekts pats nenosaka, kas ir labs un kas ir slikts, to programmē cilvēki, tāpēc TV Rain jeb Телеканал Дождь saņēma apraides licenci Nīderlandē.

Jautājums uz miljonu: 'Kāpēc būtu Nīderlandei bojāt labās attiecības ar Krieviju?' Šī paša iemesla dēļ Ukraina no Nīderlandes tanku vietā saņems pigu.

Varam paši pārliecināties, ka Krievija ir 'progresīvāka' nekā Latvija, varbūt tikpat 'progresīva' kā Nīderlande. TV Rain ziņas:

Maskavā 1500, Kijevā un Rīgā 1400. Jūs skatāties telekanālu TV Rain pārraidi 'Šeit un tagad.' Mani sauc Anna Mangait. Tagad dienas ziņas īsumā. Krievijas kara kuģi pirmo reiz pēc 30. g. dodas jūrā bruņoti ar atomieročiem. Vladimiram Putinam ir uzbūvēta slepena dzelzceļa līnija, kas ved uz viņa rezidenci. Krievijas pilsoņiem izsniegts rekordliels daudzums jaunu pasu sakarā ar dzimuma maiņu.

 

new

 

 

© 2023 Pax vobis