Gribi sajāt labu projektu? Uztici to gejam!

Viss sākās tik cerīgi. ''Ar ziedojumu 'Latvijas bairaktaram' ir iespēja arī mums parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā un caur ukraiņu rokām nodot sveicienus krievu okupantiem,'' – tā par akcijas mērķi izsakās R. Eilands un tūdaļ arī akcentē šī ziedošanas aicinājuma plašāku jēgu: ''Daļa cilvēku par karu jau piemirsuši. Tādēļ akcijas mērķis ir ne tikai savākt vajadzīgo summu, bet arī atgādināt, ka nekas diemžēl vēl nav beidzies un ir svarīgi, ka mūsu atbalsts neizsīkst!'' Jāpiebilst, ka Eilands šāda ziedojuma vākšanas ideju ir nošpikojis (kas šoreiz nebūt nav nosodāmi), jo atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus vēl citu Bayraktar nopirkšanai, jau pirms tam izteikuši iedzīvotāji Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā. Es personīgi pat nepievērsu uzmanību tam, kas ir iniciējis šo projektu, bet pēc tā izgāšanās nolēmu to papētīt, jo mani paziņas un draugi uz šo pasākumu ar uzticību neraudzījās. Man draugs ieteica ierakstīt meklētājā 'Ralfs Eilands' un rezultāts:

Paanalizēsim uz kā dzirnavām ūdeni lej tādi darboņi, kā Ralfs Eilands un aizsardzības ministrs (tagad nu jau izkritušais) Artis Pabriks ar savu lēmumu pārtraukt līdzekļu vākšanu bairaktaram.

Ziedot.lv vietnē lasām:

Ekonomiskās situācijas un augošas inflācijas ietekmē saziedot nepieciešamos piecus miljonus Bayraktar B2 iegādei prasīs ļoti ilgu laiku, bet Ukrainai atbalsts vajadzīgs šeit un tagad, apzinās akcijas iniciatori. Tāpēc pieņemts lēmums par saziedoto naudu iegādāties Latvijā ražotus dronus un pārtraukt līdzekļu vākšanu bairaktaram.

Neparasti ir tas, ka šāds paziņojums nāk klajā tieši tad, ka Putins pasludina daļējo mobilizāciju, kas nozīmē, ka karš Ukrainā var ieilgt ne uz mēnešiem, bet uz gadiem. Tagad atgriezīsimies pie augstāk ierakstītā: Daļa cilvēku par karu jau piemirsuši. Tādēļ akcijas mērķis ir ne tikai savākt vajadzīgo summu, bet arī atgādināt, ka nekas diemžēl vēl nav beidzies un ir svarīgi, ka mūsu atbalsts neizsīkst!

Palūkosim, ko par to domā cilvēki?

Konsultējoties ar Ukrainas un Latvijas militārajiem ekspertiem, kā arī veicot pārrunas ar Latvijā ražotā taktiskā drona Atlas Pro ražotāju, ir saņemts ieteikums par saziedoto summu iegādāties un nodot Ukrainas bruņotajiem spēkiem Latvijā ražotos 15 dronu Atlas Pro komplektus un 15 apvidus mašīnas. Viena drona komplekta cena ir 50 000 eiro un katrā komplektā ir trīs droni. Tādējādi Ukraina saņems 45 dronus, kuru kopējās izmaksas ir 750 000 eiro. Savukārt vienas lietotas apvidus automašīnas izmaksas ir 10 000 eiro, kopā 150 000 eiro. Kopējās izmaksai šādai palīdzībai ir 900 000 eiro. Pēc visu pozīciju apmaksas tiks publicēta arī detalizēta atskaite.

Ierakstīsim meklētājā best drone un palūkosim rezultātu. Mēs varēsim ilgi pūlēties, bet tā arī neatradīsim izslavināto Latvijas dronu. Jūs teiksiet, ka tās ir spēlītes, tad ierakstīsim meklētājā best professional drone. Hmm, arī šeit Latvijas drons nav atronams. Mēģināsim ierakstīt meklētājā military drone. Atkal neraža! Nu labi varbūt military drone ir par 'krutu', tad pameklēsim spy drone. Rezultāts apaļa nulle. Pamēģināsim, vēlreiz: tactik drone, jo tieši šāds ieraksts ir pie Latvijas drona. Pamēģināsim, pēdējo reiz: tactical drone. Mums ir sanācis, kā latviešu tautas pasakā 'čiksss', jeb kā viens no komentāriem par galošām, tāpēc tuvāk aplūkosim Latvijas minibairaktaru. Labā ziņa ir, ka Latvijas minibairaktaru var atrast ar ierakstu latvian drone. Cik tas liels varam spriest pēc sekojošā attēla.

No attēla redzams, ka tas nav lielāks par parastu veikalā nopērkamu dronu, bet cena vienkārši kosmiska. Protams, ka ukraiņi priecāsies par katru palīdzību, saskaņā ar teicienu: ''Dāvinātam zirgam zobos neskatās.'' Un tagad palūkosim, kādus dronus izmanto paši ukraiņi. Jautājums uz miljonu. Cik varētu nopirkt šai video fragmentā redzamo dronu viena Latvijas bezzobaina minibairaktara vietā? Ja mēs nopirktu dronu pa tūkstoti, tad sanāktu 750 dronu, pietam tie būtu krutāti nekā video sižetā redzamais.

Multimiljardieri sapņo par pasauli, kur cilvēku skaits nepārsniedz pusmiljardu iedzīvotāju, tāpēc karu uzskata par progresa virzītāju, viņiem ir no svara, lai tiktu nogalināts iespējami vairāk cilvēku, bet pats galvenais lai tiktu izveidota tehnokrātiska diktatūra, kas var sākties kā jebkura cita diktatūra. Daudzi jautā: Kādu spēlīti uzsāka Īlons Masks? Pretrunīgi vērtētais miljardieris sākumā izrāda atbalstu Ukrainai, piegādājot Starlink sakaru sistēmu, kā vēlāk izrādās ne pavisam par velti. Tagad iekāpis pretinieka ierakumos un atgremo Krievijas propagandu. Piedāvā Krievijas-Ukrainas miera līgumu, kam par pamatu būtu sekojošie noteikumi: Krima paliek Krievijai, bet okupētās teritorijas pašas nosaka, vai vēlās būt Krievijas vai arī Ukrainas sastāvā, bet Ukraina paliek neitrāla. Pat ar pušplēstu vārdu nepiemin, ka Krieviju vajadzētu saukt pie atbildības par drausmīgajiem kara noziegumiem, netiek pieminēts par zaudējumu atlīdzināšanu Ukrainai. Šis aicinājums uz mieru jocīgi sasaucas ar Ukrainas militārajiem panākumiem Hersonas atbrīvošanas laikā.

Šoreiz Īlons Masks izraisa informatīvu viesuli ar savu ierakstu Tviterī. Viņš piedāvāja savus noteikumus, varbūt arī ne savus …

Ukrainas-Krievijas miera līgums.

Atkārtotas vēlēšanas ANO uzraudzībā, Krievija atkāpjas, ja tāda ir tautas vēlme.

Krima formāli pieder Krievijai, kā tas esot bijis no 1783. g. līdz Hruščova kļūmīgajam lēmumam.

Krimu jānodrošina ar ūdeni

Ukrainai jābūt neitrālai.

Raksturīgi, ka šo iniciatīvu ar, urrā, uztver Kremlis. Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs (Дми́трий Серге́евич Песко́в) atzinīgi izsakās par multimiljardiera Īlona Maska priekšlikumu un atzīst, ka bez Krievijas noteikumu izpildes miers nav iespējams. Tālāk seko Kremļa preses sekretāra Dmitrija Peskova teiktais:

Mēs, protams, pamanījām, ka šī Maska iniciatīva iztraucēja daudzu miegu Eiropā, daudziem Ukrainā, Polijā u.t.t. baltijas republikās. Pirmkārt tas traucēja troļļu miegu, kuri tik aktīvi piedalījās balsošanā. Īstenību sakot, ka tas ir visai pozitīvi, ka tāds cilvēks, kā Īlons Masks meklē miera ceļu no šīs situācijas. Es vēlreiz atkārtošos, atbildot uz iepriekšējiem jautājumiem, ka Krievija no paša sākumu bija par to, ka tās noteikumi būtu izpildīti pārrunu gaitā. Atšķirībā no daudziem profesionāliem diplomātiem, Masks tomēr meklē ceļu miera sasniegšanai. Bet mieru sasniegt absolūti nav iespējams bez Krievijas noteikumu izpildes. No otras puses visi šie mēģinājumi, kas patiesi domā sašķīst sastopoties ar Zelenska lēmumu, kas izslēdz jebkādas pārrunas ar prezidentu Putinu. Tagad gaidīsim, vai nu patreizējā prezidenta nostājas maiņu, vai arī sagaidīsim citu prezidentu Ukrainā, kas izmainīs nostāju Ukrainas tautas labā.

Rodas iespaids, ka Īlons Masks ar visu galvu aizgājis virtuālajā pasaulē, kura idejas un tehniskie risinājumi pa lielākai daļai nav domāti mirstīgam cilvēkam, par ko arī atgādina lietuviešu humoristiskais raidījums. Komentārs: Tešla latviski mīkla, teslagalvis – mīklas galva, jebšu tāds, kam galvā ir mīkla, latviski teiktu: galva sagāja sviestā.

Īlonu Masku var ierindot mūsdienu 'praviešu' rindās, kas grib izveidot utopisku sabiedrību bez kristietības. Protams, tur atradīsim arī jaukus nodomus, bet šie nodomi pirmkārt ir utopiski, otrkārt tādi nodomi, kas skaisti izskatās uz papīra, bet kad tos ievieš dzīvē, sanāk, kā ar komunismu. Ar visām nelaimēm, noziegumiem un tamlīdzīgām lietām, kas ir atrautas no mūsu civilizācijas pamata no kristietības.

 

new

 

 

© 2022 Pax vobis