POTES BEZJĒDZĪBA

Itālija jau vakar (2021.g. 15. dec.) paziņoja, ka neatkarīgi no tā, vai kāds ir potēts vai ne, ir jāuzrāda negatīvs antigēnu tests. Tas pats tiks pieprasīts arī Grieķijā, kaut arī tas padara par nejēdzīgu zaļā sertifikāta ideju. Francija ir aizliegusi mazsvarīgus ceļojumus uz Apvienoto Karalisti, lai gan tā tik tikko bija atteikusies no šiem ierobežojumiem. Izceļas neapmierinātība ar to, ka divi nedēļas atpakaļ noslēgto vienošanos lauž kāda no Eiropas Savienības dibinātāj valstīm. Nu viss jāsāk no gala. Tiekoties vadošajām personām, pat prezidentiem nācās uzrādīt negatīvu antigēnu testu, bet ne zaļo sertifikātu. Pēc nesaskaņu novēršanas tika pieņemts lēmums - atgādinošā pote ir steidzami nepieciešama, bet ierobežojumiem jābūt minimizētiem un objektīviem.

No sestdienas (2021.g. 18. dec.) spēkā stājas 2G+ noteikumi, tas nozīmē, ka potētiem un pārslimojušiem, ja viņiem nav trešās potes jāuzrāda negatīvs antigēnu tests.

Vēl nav pietiekoši izpētīts cik precīzi ir ātrie testi attiecībā uz potētiem un pārslimojušiem pirmajās dienās pēc inficēšanās. Bet no pagaidu analīzēm ir zināms, ka vienam no 10 smagi inficētajiem neskatoties uz augsto inficēšanās pakāpi tiek kļūmīgi uzrādīts negatīvs rezultāts. No augstāk teiktā var secināt, ka mēs visi esam iesaistīti visu pasauli aptverošā eksperimentā.

Ne tikai saslimšanas pakāpe, bet arī antigēnu testa kvalitāte iespaido to vai vīruss tiks atklāts. Paul-Ehrlich institūts izmeklēja 122 tirdzniecībā esošos ātros testus un rezultātā katrs piektais pārbaudi neizturēja, jo nebija pietiekami jūtīgs. T.i., tika uzrādītas pārāk daudzas negatīvas atbildes. Ja kāds iegādājas ātro testu, tad viņam ir pienākums iesniegt informāciju par to zāļu uzraudzības organizācijas mājas lapā. Šis tirgus nav pietiekami uzraudzīts. ES ir uzstādījusi kritēriju minimumu un vai tie tiek ievēroti neviens nekontrolē. Produkta ražotājs var pats sertificēt un tāpēc var izvēlēties personas, kam ir smags covid19 gadījums. Tā var vieglāk noteikt inficēšanās gadījumu, vismaz uz papīra. To arī daktere Klaudija ir atklājusi, viņa ir izmeklējusi 32 ātros testus. Problēma ir milzīga, jo daļa ātro testu nav atpazinusi nopietnus gadījumus, jo to jūtība ir tikai 30%. Viņa atzīst, ka tas ir krimināli.

Mēs redzam, ka runa ir tikai par to, ka ātrais antigēnu tests varot būt pārāk nejūtīgs, kas nav labi, bet neviens nerunā par to ka ātrais antigēnu tests varot būt arī pārāk jūtīgs, kas arī nav labi un tāpēc šai grupā vajadzētu ieskaitīt vismaz tikpat daudz testu, vēl 20%. T.i. kad runa iet par mērinstrumentiem, tad saka svariem, kļūda ir +/- 0,1 gr. u.t.t. Tiek atklāti atzīts, ka šis tirgus nav pietiekami uzraudzīts. ES ir uzstādījusi kritēriju minimumu un vai tie tiek ievēroti neviens nekontrolē. Produkta ražotājs var pats sertificēt savu ražojumu. Iespējams, ka šādi ļoti jūtīgie ātrie antigēnu testi uzrādīs vīrusu piemēram iepilinot tajā ābolu sulu vai vistas buljonu, kas labi būs tikai statistikai ar kuru mūs pastāvīgi biedē.

1540.g. Rio Grande ieleja. Kad šeit ieradās Francisco Vazquez de Coronado vadītā ekspedīcija, viņš līdzi atveda nāvējošu ieroci - slimības - bakas, vējbakas un masalas. Šīs slimības izplatījās ātrāk kā konkistadori. Baktērijas un vīrusi izmainīja vēstures gaitu. Konkistadori bija noturīgi pret bakām, bet iezemiešiem nebija saskarsmes ar šīm slimībām. Pateicoties tam 900 cilvēku liela armija bija spējīga iznīcināt Acteku impēriju. Simtiem tūkstošu cilvēku nomira no vīrusa, ko atnesa baltie cilvēki. Ziemeļaustrumu vietējie iedzīvotāji piedzīvoja tādu pašu likteni, kad pie viņiem ieradās Eiropas kolonizatori. Klusā okeāna salas pazaudēja lielu daļu cilvēku saskaroties ar Džeimsa Kuka ļaudīm. Jāpiebilst, ka neviens no atbraucējiem nebija ar manamām slimības pazīmēm, t.i. viņi pārnēsāja vīrusu, bet paši to nejuta, jo viņu imūnā sistēma bija iepazīstināta ar šo vīrusu un neļāva tam nekontrolēti vairoties. Zinātnieki lēš, ka cilvēks kura svars ir 80 kg. sevī nes 2 kg. vīrusu un baktēriju un viss ir normāli līdz brīdim, kad kāda grupa no šiem vīrusiem vai baktērijām sāk nekontrolēti vairoties.

Vīrusu spēja ātri pārveidoties un mutēt kļuva par iemeslu spāņu gripas epidēmijas pārtapšanā par pandēmiju. Nezinām no kurienes atnāca un kāpēc beidzās, tās priekšā I pasaules karš - tāda bērnu spēlīte, nekādu ieroču vai bruņošanās izdevumu, nogalināja bez kādas piepūles. No 50 līdz 100 miljoniem upuru, mūsdienās tas līdzinātos no 300 līdz 400 miljoniem mirušo. Mutācijai tika pakļauts parasts gripas vīruss, pandēmija nogalināja jaunus cilvēkus, kas krita kā mušas. Spāņu gripa pazuda tikpat negaidīti, kā parādījās. Tā nostāja 1919. g. Zinātnieki lēš, ka vīruss piedzīvoja mutāciju līdz pakāpei, kas vairs nebija nāvējošs cilvēkam.

Izskatās, ka notiek tieši tas pats, jo omikrons ir lipīgāks, bet ne tik agresīvs. Kas attiecas uz potēm, kas domātas covid19 apkarošanai, tad rodas priekšstats, kas tas labākajā gadījumā ir placebo mikslis, jo pēc patiesas potes (pret bakām, masalām) ievadīšanas cilvēka imūnsistēma vīrusa paraugu ieraksta uz visu mūžu, bet šai brīnumpotei vajag vēl atgādinošo poti un atgādinošai potei sekos nākošā atgādinošā pote, kā to redzam no Izraēlas piemēra u.t.t. līdz pat mūža beigām.

pr. Felikss Šneveļs

 

kas jauns

 

© 2022 Pax vobis