iz dzīves

 

jeb, kā klājas Rēzeknes - Aglonas diecēzē

 
     
 

Iesāku šo rakstu, jo vēlos no Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa iegūt publisku atbildi, tāpēc, ka nekādi neizprotu sava bīskapa nostāju dažos jautājumos: bīskaps sūdzas, ka Eiropā veidojas situācija, kad pederasti gūst virsroku daudzās sabiedriski svarīgās jomās un izstumj laukā kristietību.

Man niez mēle un uzprasās jautājums, ko pats bīskaps ir darījis, lai pederasti un viņu atbalstītāji negūtu virsroku, es arī atbildēšu: Neko, vēl jo vairāk, viņš tiem līdzdarbojās.

Man atmiņā nāk astotās saeimas vēlēšanas, kad uz priesteru konferenci Aglonā tika ataicināts Einārs Repše, to vajadzēja dzirdēt kādi glaimi un ļišķības plūda pār bīskapa Jāņa Buļa un dažu priesteru lūpām, pēc glaimu plūdiem drīkstēja uzdot jautājumus. Es Eināru Repši gribēju atmaskot ar viņa paša vārdiem, tāpēc iesāku ar jautājumu par finansu piramīdu, kas cieši saistīts ar plašām finansu mahinācijām banku sektorā deviņdesmitajos gados, kad Einārs beidza skaidrot, kas ir finansu piramīda es grasījos uzdot nākamo jautājumu, kas Eināram savilktos kā cilpa ap kaklu, bet bīskaps Jānis Bulis mani rupji pārtrauca. Jāatzīmē ka pirms devītās saeimas vēlēšanām Einārs vairs nav Jāņa Buļa favorīts, laikam atnāca ar pamazu naudas summu vai arī bija kauns un vispār neatnāca.

Toties devītās saeimas vēlēšanu favorīts bīskapam Jānim Bulim ir ...

Neatminējāt!!! Tas nav no tā saucamās mācītāju partijas.

Tas ir ministru prezidents Aigars Kalvītis, neskatoties uz to, ka TP savos balsojumos konsekventi realizēja pedarastu idejas. Un tas nav vienīgais, bet viens no daudziem balsojumiem, kas apliecina TP karsto mīlestību uz pediņiem. Štrunts ar tiem pedarastiem galvenais, ka kāda summa atleca Jānim Bulim ... o ō ō ō 376000 Ls, par tādu summu var arī piežmiegt acis vai ne, bet vai tas patika Dievam??? Ak, jā Vatikānā ad limina Apostolorum (pāvests ik pēc noteikta laika rīko tikšanos ar lokālo baznīcu pārstāvjiem) bīskapam Bulim būs iespēja kā pāvam padižoties ar jaunajām spalvām, viņš taču būvē baznīcas ;-) , tātad viss ir ok!!!

Man bija nepieciešamas laulības apliecības, tāpēc biju ieradies pie bīskapa Jāņa Buļa, kad piezvanīju durvis atvēra vikārs, kas arī paziņoja bīskapam ka ir ieradies priesteris pēc laulības apliecības, bet man lika pagaidīt. Gaidīšana ievilkās pusotru stundu, jo tad ieradās cienījamāki priesteri par mani, kurus bīskaps bija gatavs pieņemt uzreiz bez vilcināšanās un ar rokas mājienu norādīja, lai viņi nāktu viņam līdzi, bet viņi palaida mani pa priekšu, sazin cik vēl man nāktos gaidīt, jo šādus gaidīšanas svētkus viņš man rīkoja katru reizi un vilkās tās pat divas stundas.

Jānis Bulis ciena tikai varu un lielu naudu, turpretī priesteri priekš viņa ir tikai bīdāmie kauliņi, kuriem var vienkārši pateikt:"Sēdi, klusi!!!" Neticas, tad nu uzburšu jums dažas ainiņas iz diecēzes dzīves.

Tas bija 2004.06.24. bīskapa Jāņa Bula vizitācijas laikā Krišjāņos, kur mani kā bijušo draudzes prāvestu ielūdza 2004. gadā vēl kalpojošais prāvests Alberts Budže, bīskaps savā uzrunā gari un plaši izklāstīja, ko nozīmē paldies = palīdzi + Dievs, un tad vārdos nosauca, kam tad pienākas šis paldies, nosauca pat savus vikārus, ko bija līdzi paņēmis turpretī man vietas tai sarakstā neatradās, lai gan es tai draudzē nostrādāju vairāk kā divpadsmit gadus.

Bulim nekad neesmu paticies un ne tikai es, bet par citiem rakstīšu tikai tad, ja viņi man dos savu piekrišanu.

Bīskapa Buļa nicinošā attieksme pret mani ir no tā brīža, kad viņš ir kļuvis par Rēzeknes Aglonas diecēzes bīskapu.

Manas kalpošanas laikā Rikavā bīskaps Bulis bija sarīkojis kanonisko vizitāciju, pēc kuras bija tikšanās ar skolotājiem, katehētiem un pagasta pārstāvjiem, arī Gaigalas pagasta piekšnieks tur bija. Gaigalavas pagasta priekšnieks ieminējās, ka starp pagastu un baznīcu ir laba sadarbība, uz ko bīskaps atbildēja sekojoši: "Es varu arī pārcelt." Pagastvecim bijusi mute ciet, jo nezinājis, kā lai turpina sarunu.

Ļautiņi noteikti vēl atcerās epopeju un ažiotāžu, kas bija sacelta ap manējo golfiņu, kas bija aprīkots ar video kameru, pateicoties tai un manējai neatlaidībai tikai pēc triju gadu nepārtrauktas sūdzību rakstīšanas mani atzina par nevainīgu, bet taisnība varēja triumfēt arī agrāk. Biju ieradies pie bīskapa Jāņa Bula un lūdzu viņu parakstīt dokumentu, kur lūgts iestādēm, kurām esmu iesniedzis sūdzību atbildēt likumā noteiktā laikā un pēc būtības, un ko jūs domājat bīskaps man atteica:"Sargā savus nervus" un ar to viss arī beidzās. Pats par sevi saprotams, ka meklēt taisnību var tikai idiots, nu labākajā gadījumā naivais, bet naivumam taču vajadzētu pāriet, tādad tomēr tikai idiots var uzdrošināties meklēt taisnību, to apliecina sekojošais autotransporta prokuratūras pieprasījums Rēzeknes poliklīnikai. Pievērsiet uzmanību datumam (1999.g.), es nelūdzu bīskapu, lai viņš man rakstītu labu atsauksmi vai uzlielītu par labu darbu, es lūdzu, lai viņš parakstās uz dokumenta, kur es lūdzu lai man tiktu atbildēts likumā noteiktā laikā un pēc būtības . Autotransporta prokuratūra tā vietā, lai noskatītos pievienoto video materiālu un dotu taisnīgu atzinumu, meklēja kašķi, arī citas iestādes rīkojās pēc tā paša plāna.

Bīskapam Bulim ir "labi izkoptas manieres" attiecībā uz sev padotajiem priesteriem, jūsu novērtēšanai šis dokuments, pievērsiet uzmanību sekojošam teikumam - Piedalīšanās konferencē ir obligāta, jo tiks izsniegti nomināti, t.i. nozīmējumi uz citām draudzēm, bet rezultātā pilnīgi neviena nomināta, kā sacīt jāsaka gruzinskij šutka ha, ha, ha. Tās pašas "labi izkoptas manieres" piemērs, bīskaps Bulis mīl pieiet un pajautāt:"Nu kā, vēl nav apnicis šai draudzē", "Tu jau sen tur kalpo, vajadzētu pārcelt", šāds vai līdzīga satura jautājums vai arī konferencē izteikta doma, vai frāze tiek pasniegta gandrīz katru mēnesi, tā teikt uzmundrinājumam un pēc visa šā, vai būtu jābrīnās, ka kādam uzdod nervi, ka kāds met plinti krūmos un aiziet no priesterības, starp citu bija tāds, kas stipri aizstāvēja bīskapa Jāņa Buļa rīcību, bet nu laikam, ka pieēdās tā glaimošana un izlikšanās.

Jums tiek piedāvāts noklausīties, kā izpaužas bīskapa tēvišķās rūpes un sapratne attiecībā pret sev padotajiem. Daugavpils dekāns Aleksandrs Madelāns mani publiski apmeloja citu priesteru klātbūtnē, kad viņš bija pabeidzis es gribēju izklāstīt to, kas un kā bija noticies, bet kā dzirdams no audio ieraksta bīskaps Bulis neciena un necieš citu viedokli. Šis audio ieraksts ir no 2007. g. 12. februāra priesteru konferences Aglonā.

Ir gan dekānam Aleksandram Madelānam bezkaunības un rīkojas viņš pēc latīņu parunas, kas skan sekojoši denuncians causa aliorum numquam sua - ziņo par cita kļūdām, bet nekad par savējām, un vēl labāk, jo prot vainas izdomāt, ja tādu nav. 2007.g. 9. augustā ar bezkaunīgu bravūru ieradās un acīs skatīdamies meloja man pašam, viņš mani ir padarījis par kājslauķi bīskapa priekšā, lai gan bīskaps arī nav nekāds cukurs un vēl grib, lai es pats vēl piekristu viņa meliem un sevi apmelotu, ir nu gan bezkaunības kalngals. Tālāk aprakstīšu lietas būtību.

Pēdējā epopeja sākās ar to, ka deputātam Aizbaltam nomira tēvs. Deputāts sazinājās ar Līksnas pagasta priekšnieci (Janīna Jalinska) un viņai uzticēja sarunāt bēres. Jalinskas kundze ieradās pie manis 2006.g. 13. decembrī (trešdiena) un mēs sarunājām bēres uz 2006.g. 16. decembri (sestdiena). Es nekavējoties sazinājos ar ērģelnieci, uz ko saņēmu apstiprinošo īssiņu (Jā, varēšu), nākošajā īsziņā tiek precizēts, kas ņems dalību. Nedaudz vēlāk ar mani sazinās pats deputāts Aizbalts, kas izsaka vēlmi no trešdienas līdz pat bērēm t.i. līdz sestdienai mirušo turēt baznīcā uz ko es iebildu, ka piekristu tikai uz vienu nakti, ka mirušais tiktu atvests piektdien vakarā. Vēl pēc brīža man jau zvanīja dekāns Aleksandrs Madelāns, kas paziņoja, ka viņš lūk kārtošot šo jautājumu un lai būtu skaistāk viņš ņemšot savu kori un ērģelnieku, pēc šāda pagrieziena es uzrakstīju situācijas skaidrojumu īsziņas formā savai ērģelniecei uz ko saņēmu sekojošo tekstu (Tatad misi celebres dekans? Un atbrauks ar sawu ergelnieku un sawiem dziedatajiem? Tad jau mums tur nebus daudz ko darit-tik wien ka ergeles ieslegt. Nosūtīta 12:28:43 13.12.2006), tāpēc es atteicu, lai kārto savas darīšanas. 2006.g. 15. decembrī deputāts Aizbalts jau pats ierodas Līksnā pie manis un paziņo, ka dekāns Madelāns nebrauks ar savu kori un savu ērģelnieku, ka bēru jautājums būšot jākārto man, uz ko es atbildu, ka jau esmu savējiem atteicis. Par cik ērģelniece nebija sazvanāma, es atkal kārtējo reizi rakstīju īsziņu, kurā ērģelniecei atvainojos par to ka situācija ir atkal mainījusies un lūdzu izpalīdzēt, uz ko saņēmu sekojošo īsziņu (Nu bet man jau rīt rītā jābūt un kur mēs tagad dabūsim dziedātājus? Nosūtīta: 14:47:20 15.12.2006) Pēc īsziņas saņemšanas griezos pie deputāta Aizbalta sakot, ka ērģelniecei nav ar ko atbraukt, uz ko deputāts atbildējis, ka viņa dēls vakarā braukšot un var paņemt un atvest, tāpēc deputātam iedevu ērģelnieces telefona numuru, lai varētu paši kontaktēties. Vakarā zvanīju deputātam Aizbaltam sakarā ar dažiem organizatoriskiem jautājumiem, kad cita starpā deputāts paziņoja, ka dekāns Aleksandrs Madelāns tomēr braukšot ar savu kori un ērģelnieku, šis dekāna gājiens bija kronis visam, tad es paziņoju, ka šādā pasākumā nepiedalos. Pats par sevi saprotams, ka dekāns Aleksandrs Madelāns, par saviem izlēcieniem bīskapam nestāstīja, bet tam jau arī nav nozīmes, jo es bīskapa acīs esmu tukša vieta ar kuru nav vērts runāt nedz pateikt paldies (klausīties iepriekšējo audio ierakstu). Situāciju var raksturot sekojoši: Žiraf baļšoj jemu vidnej!!!

Ja bīskaps Bulis vai dekāns Madelāns būtu policisti, tad viņi būtu tādi paši nelgas, kā šie, kas gatavi viltot dokumentus, lai tik varētu kādu apdirst.

Neaizmirstamu scēnu bīskaps Bulis bija uzrīkojis kādā priesteru konferencē Aglonā. Vai ta brauksi uz Aglonu viens pats? Es mēdzu paņemt kādu draudzes locekli, kam nav obligāto darbu, paķeru līdz kādu pensionāru, nu tad lūk, pēc visa man tas cilvēks jautāja:"Kas jums tur augšā bija... bubināja un bubināja". Bet bubināja bīskaps par kārtību Aglonā un Andri Aglonieti. Izrādās bīskapam jau bija sagatavotas blankas ar sūdzību Vatikānam, blankā bija ierakstīts kārtas numurs un visu priesteru vārdi un uzvārdi, viss datorsalikumā mums atlika tikai parakstīties, augstākā mērā demokrātiski vai ne, bet es tā gaidu šo komisiju no Vatikāna un nevaru sagaidīt! Acīmredzot bīskaps Bulis saprata, ka no šīs komisijas vairāk pašam tiks nekā kādam citam.

2008.03.14

Jau būs pagājis pusgads kopš bīskaps Jānis Bulis mani neaicina uz Aglonu uz priesteru konferenci arī uz Rēzekni uz Lielo ceturtdienu nav aicinājis (netiek atsūstīta vēstule), laikam klusībā cer, ka man apniks šī nirgāšanās un es atstāšu priesterību. Iegaumē Buļa kungs, es to negrasos darīt un kalpoju ne tev bet Dievam un tu neesi Dievs, bet varbūt tu esi citās domās!!! Izskatās, ka Buļa kungs būs uzurpējis nemaldības dogmatu. Atgādināšu, ka lai arī uz Pāvestu attiecas nemaldības dogmats, tad tas ir spēkā tikai un vienīgi, ja Pāvests runā "ex catedra" t.i. , kad svinīgā formā un attiecīgā veidā oficiāli pasludina Baznīcas mācību vai dogmu un nemaldība netiek attiecināta piemēram uz privātu sarunu vai kādu citu runu. Buļa kungs ir augstāks par Pāvestu, jo viņam šī nemaldība ir ik sekundi, te varētu vilkt paralēles ar guru. Patiesība ir tas, ko saka guru.

Pastāstīšu par peripētijām, kas saistījās ar 9. saeimas vēlēšanām. Tika izveidots fonds "Sakrālais tūrisms" kurā ieguldīts ne mazāk, kā miljons latu un draudzes tika aicinātas rakstīt projektus kopsummā līdz 50 tūkstošiem latu. Lielākā daļa draudžu uzrakstīja projektus, arī Līksnas draudze uzrakstīja projektu, kura summa sasniedza 47 tūkstošus, šīs naudas būtu pieticis, lai sakārtotu pašus sāpīgākos jautājumus, kas saistīti ar baznīcas torni un jumtu, bet ak vai tika atsūtīta atbilde, ka esam pieprasījuši piecas reizes vairāk naudas nekā viņi paredzējuši dot. Pa manai matemātikai 47 tūkstoši ir mazāk nekā 50 tūkstoši un piecas reizes vairāk nozīmētu, ka esam uzrakstījuši projektu, kas novērtēts uz 235 tūkstošiem!!! Kas tad notikās? "Sakrālais tūrisms" projekta vadītāji bija iecerējuši tikties ar draudžu pārstāviem, bet bīskapam Bulim bija citi plāni. Viņš negribēja, lai nauda tiktu "izšķērdēta nevajadzīgiem" projektiem, tāpēc uz šo tikšanos Buļa kungs paaicināja izredzētos, starp kuriem bija Madelāna kungs no Daugavpils, kurš ļoti aktīvi izrādīja viedokli, ka lūk visām baznīcām nemaz jau nevajagot to naudiņu. Lūk, tādas ir bīskapa Buļa rūpes par Latgales baznīcām. Latgale Buļa izpratnē nesniedzas tālāk par Rēzekni un Ludzu un vēl kādu "cienījamu" draudzi. Ty menja uvažaješ i ja tebja uvažaju, a značet my uvažajemyje ludzi - tu mani cieni un es tevi cienu, tātad esam cienījami ļaudis.

pr. Felikss Šneveļs

 
 

new

  © 2007, 2008 Pax vobis