Sīkas tautas – maiņas monēta lielajām.

Šai gadījumā tautas lielums vai sīkums mērāms naudas maka biezumā.

Putins 2022. g. 24. februāri, pēc svētku (Padomju Armijas diena) svinēšanas deva pavēli uzbrukt Ukrainai. Lietuvas prezidents aicina, lai Eiropa atkal nedraudētu Putina kungam ar bezzobainām sankcijām.

Uzbrukums Ukrainai bija sagaidāms pēc tā, kad ASV atsauca savu diplomātisko korpusu.

Tādējādi norādot Putina kungam - mūsējo šeit vairs nav: 'Welcom to Ukraina', bet goblina tulkojumā 'Moči hahlov v sartire nas tama netu', bet latviski: 'Vari droši nolaist ukraiņus podā, jo mūsējo tur vairs nav'. Uz Lielkrievijas šovinistiskajiem gājieniem rietumu 'demokrātiskā' pasaule ar labvēlību raugās jau kopš 1999. g. un vēl agrāk.

Salīdzinājuma pēc varam paraudzīties uz ASV diplomātu dzīvi Izraēlā, kur gandrīz katru dienu pa kādai paštaisītai rķetei tiek izšauts Izraēlas virzienā un neviens netaisās atsaukt savus diplomātus. Cilvēki Izraēlā pateicoties modernai pretraķešu IRON DOME sistēmai pret viņiem palaistās pašbūvētās raķetes uztver kā sava veida uguņošanu.

Daudzas valstis Ukrainai izsaka savu atbalstu, pat Vācija vismaz vārdos. Ķīna attiecībā uz sankciju piemērošanu Krievijai atbild, ka vienmēr ir pretojusies nelikumīgiem iespaidošanas instrumentiem, bet Izraēla līdz šim (2022.02.23) brīdim nav pieņēmusi nekādu lēmumu attiecībā uz sankciju piemērošanu Krievijai un kāpēc gan nosodīt, jo Putins sniedz pakalpojumu Izraēlai – 'sit' Sīriju. Krievija Izraēlai ir draugs saskaņā ar parunu: 'Mana ienaidnieka ienaidnieks ir mans draugs.'

ASV prezidents Baidens pateica, ka aizstāvēšot katru Eirosavienības collu, bet pats atsauca diplomātus no Ukrainas pamezdams savas collas – vēstniecību Putinam, 'хлеб да соль' sagaidām ar sālsmaizi. Kā spilgtu piemēru tam varu pieminēt WikiLeaks dibinātāju Asandžu, kas ilgu laiku uzturējās Londonā Ekvadoras vēstniecībā, jo vēstniecībā darbojās ne vis Anglijas, bet Ekvadoras likumi, jo vēstniecība pēc starptautiskajiem likumiem un līgumiem skaitās tās valsts teritorija, kuru tā pārstāv. Tāpēc uzbrukt vēstniecībai nozīmē uzbrukt tai valstij, kuru tā pārstāv, kaut tās teritorija aizņem tikai dažas collas.

2021.gada 18. maijā portāls Axios paziņoja, ka Baidena administrācija atceļ sankcijas vērstas pret Vācu-Krievu gāzes vadu Nord Stream 2 darbus uzraugošo firmu. Axios informē, ka sabiedrības Nord Stream 2 AG direktora, bijušā stazi (VDK līdzinieks Vācijā austrumu daļā) oficiera Matthias Warniga darbība pakļaujama sankcijām, bet valsts departaments vēlas apturēt sankcijas atsaucoties uz ASV tautsaimniecības interesēm. Mitch McConnell Nord Stream 2 nosauca par draņķīgu Krievijas projektu, kas apdraud Eiropas enerģētisko neatkarību un padara to atkarīgu no Maskavas. Ja Putina režīmam tiks atļauts pabeigt šī gāzes vada būvniecību, tad tikai tāpēc, ka Baidena administrācija to atļāva pabeigt. Pateica republikāņu kongresmenis. Bijušais Donalda Trampa administrācijas sekretārs Mike Pompeo atgādināja, ka demokrāti četrus gadus apvainoja Trampu saišu uzturēšanā ar Maskavu, bet tagad demokrātu prezidents piekāpjas Putina priekšā stratēģiskā projektā. Bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa laikā bija apturēts Nord Stream 2 projekts, bet šodien mēs redzam cik tuvredzīgs ir patreizējais ASV prezidents Džo Baidens, bet maksāt par pielaisto 'kļūdu' vajag Ukraiņu tautai ar savām asinīm.

Nu jau redzam, ka Vācija kaut negribīgi, bet sāk virzīties pareizā virzienā, bet pavisam nesen tā pat slēdza savu gaisa telpu tiem, kas vēlējās palīdzēt Ukrainai. Lielbritānija eksistējot Krievijas invāzijas draudiem Ukrainā vēlējās stiprināt viņu spēju aizsargāties piegādājot aizsardzībai domātus ieročus, tāpēc šai palīdzības kravai nācās lidot ar līkumu neizmantojot Vācijas gaisa telpu. Pirmās sistēmas tika piegādātas 2022. gada 17. janvārī. Vācija šādā veidā deva saprast, ka konfliktu nepieciešams atrisināt diplomātiskā ceļā, jeb piedāvājums par piedāvājumu. Drošības eksperts Sebastjans Trojak norādīja: Tas rada draudus, kad sāk iztirgot NATO savienības un Ukrainas drošību, piedāvājot Putinam - Krievijai kādus 'labumus.'

Angela Merkele 2008. gadā uzstājās pret Ukrainas uzņemšanu NATO ar mērķi pielabināties Putinam. Ribentropa – Molotova pakta realizācija mūsdienīgā variantā, jāsaka kopš tiem laikiem īsti nekas nav mainījies, jo var izlemt citu tautu un valstu likteņus noslēdzot sev izdevīgus līgumus, vai būtu tomēr pareizāk teikt saviem saimniekiem izdevīgus līgumus.

 
 

new

 

 

© 2022 Pax vobis