Aita dzīva un viks paēdis?

No sestdienas (2022.02.05) spēku zaudējušais zaļais sertifikāts var tikt atjaunots – tā saka Lietuvas premjere Ingrida Šimonite. Premjere taisnojas par nenotikušo Konstitūcijas Tiesas procesu, kas tika ierosināts, lai pārbaudītu zaļā sertifikāta atbilstību Lietuvas Konstitūcijai. Premjere Ingrida Šimonite: 'Mēs bijām sagatavojušies tiesas procesam, tika nozīmēti pārstāvji, tika iesniegtas atsauksmes uz iesniegtajiem jautājumiem, ja tiesa notiktu mēs, protams, būtu ņēmuši dalību. Bet par cik Konstitūcijas Tiesa nolēma pārtraukt procesu, tad saprotams … , jo tādas ir tiesas tiesības, tāpēc es nezinu, ko šeit varētu piebilst.'

Konstitūcijas Tiesa pārtrauca zaļā sertifikāta tiesiskuma tiesvedību atsaucoties uz to, ka valdība trīs dienas pirms procesa sākšanas atsauca zaļā sertifikāta darbību, jo neeksistējoša regulējuma izvērtēšana būtu bezjēdzīga. Zaļo sertifikātu kritizējis advokātu biedrības priekšsēdētājs Ignas Vegele saka: 'Valdības rīcība nav izkliedējusi šaubas attiecībā uz šī līdzekļa tiesiskumu.' Pie šī visa pielika savu roku arī politiķi, kas ilgu laiku atbalstīja spriedumu, kas pēc būtības ir apšaubāms. Šīs šaubas kļuva vēl acīmredzamākas, kad pieaugot saslimstībai, omikron infekcijai izplatoties pēkšņi tiek apturēts zaļais sertifikāts. Trīs diennaktis, trīs darba dienas pirms Konstitūcijas Tiesa uzsāk lietu.

Šis fakts norāda, ka zaļais sertifikāts pēc būtības ir nelikumīgs. Ar šo dokumentu tiek ieviesta segregācija, kas jau sen ir atzīta, kā vēstures rupja un neatkārtojama kļūda. Esmu pārliecināts, ka arī Latvijā notiktu tieši tas pats, ja atrastos drosmīgi juristi, valdība ieslēgtu atpakaļgaitu.

Pēdējā diennaktī (2022.02.09) Lietuvā ir atklāti 13 tūkstoši inficēšanās gadījumu.

Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka cilvēki kam ir 0 asins grupa slimo retāk un vieglāk. Mazāk ir paveicies A grupas pārstāvjiem. Vīrusu piesaista A asins grupas antigēns, kas atronams elpceļu epitēlija šūnās un pastāv iespējamība, ka slimības gaita būs smagāka un ilgāka salīdzinājumā ar tiem, kam ir 0-tā vai 1-mā asins grupa.

Mēs redzam, ka daži politiķi lepojas, ka pieder 'mūsdienu elitei'. Šie politiķi ir tā aizrāvušies ar savas unikalitātes apbrīnošanu, ka ir aizmirsuši par pārējiem, tāpēc nav jābrīnās, ka tiek pieņemti vairumam nepieņemami lēmumi.

Parlamentāre, viena no prasības virzītājiem, Agne Širinskiene saka: 'Agri vai vēlu, bet atbilde būs jāsniedz.' Tas vispirms norāda uz valdības vēlmi izvairīties no jebkuras, no politiskās, no morālās, no konstitucionālās atbildības, kas viņiem kā redzam veiksmīgi arī izdevās. Bet es domāju un esmu stingri pārliecināta, ka agrāk vai vēlāk, bet jautājums par zaļā sertifikāta leģimitāti atkal nonāks Konstitūcijas Tiesā, jo ir uzlikts daudz sodu un ierosinātas daudzas administratīvās lietas.

pr. Felikss Šneveļs

 

kas jauns

 

© 2022 Pax vobis