atbilde rakstam par aku

 
 

Iesākumā iepazīstināšu ar rakstu, kas publicēts "Latgales laiks" avīzē (2008.02.26) un tad izklāstīšu to ko žurnāliste viņai vien zināmu iemeslu dēļ nav nopublicējusi.

 
     
 

AKA PIE DIEVNAMA

Netālu no Līksnas baznīcas kādreiz bija laba aka, no kuras varēja padzerties garšīgu ūdeni. Tagad aka ir sabrukusi, tai bīstami tuvoties, par ūdens dzeršanu nemaz nerunājot. Kad to sakārtos? - jautā A. Kokins Līksnas pagastā.

Atbild PB:

Līksnas pagasta padomē informēja, ka šī zeme un aka pieder Līksnas katoļu draudzei, tāpēc pagasts akas remontā ieguldīt līdzekļus nedrīkst. Pašvaldība var sniegt palīdzību, piešķirot, piemēram, tehniku, transportu vai strādniekus. Šis jautājums jārisina draudzei. Līksnas katoļu draudzes prāvests Fēlikss Šneveļs komentārus nesniedza. Tāpēc jums pašiem jāvēršas pie prāvesta vai draudzes locekļiem ar lūgumu sakārtot aku.

Atbilde

Iesākšu ar to, ka neesmu atteicies no komentāra, to apliecina kaut vai šis raksts. Es atbildēju ar pretjautājumu:"Vai man personīgi būtu jālabo aka?" Raksta autore arī piekrita, ka tas nav priestera pienākums. Tad pieminēju, ka veicu remontdarbus Nīcgales draudzes baznīcā, kur tiks  izveidota gaisa apkures sistēma, ar to liekot saprast, ka man pieejamie finasiālie līdzekļi tiek izmantoti daudzkārt lielāka projekta realizēšanā, starp citu iekšdarbi ir jau paveikti, atliek uzstādīt skursteni.

 

dobē zem režģa ir uzstādīts Bullerjans, dūmvads ir ierīkots zem grīdas

Kārtējo reizi jākonstatē, ka ar mēli kulties dažam labam ļoti labi veicas. Rakstā pieminētais A.Kokins laikam neapzinās, ka arī viņš ir Līksnas draudzes loceklis, ja vien nav oficiāli paziņojis par izstāšanos no Romas Katoļu Baznīcas, tātad līdzatbildīgs par to, kas notiek draudzē. Tādi cilvēki iedomājas, ka baznīcai nauda birst no gaisa un viņa līdzdalību tur nav nepieciešama. Atgādināšu, ka baznīca naudas līdzekļus atšķirībā no pagasta gūst no brīvprātīgiem ziedojumiem, kas nāk no draudzes locekļiem un atsevišķiem ziedotājiem, turpretī  pagasts piedzen naudiņu nodokļu veidā arī no Līksnas baznīcas un pietam bezierunu veidā, draudot ar likuma bardzību, tāpēc pagasta atbilde raksta autorei man liekas visai amizanta "Līksnas pagasta padomē informēja, ka šī zeme un aka pieder Līksnas katoļu draudzei, tāpēc pagasts akas remontā ieguldīt līdzekļus nedrīkst." , bet naudiņas iekasēšanai tas nemaz netraucē. Atgādināšu, ka pagasts izmanto Līksnas draudzes blebāniju (priestera māju), kā skolu par ko baznīcai nemaksā neviena santīma un arī to nedomā darīt, lūk tā!!! Kam vara, tam taisnība. Attiecības starp pagastu un Līksnas baznīcu ir pasliktinājušās kopš 9. saeimas vēlēšanām, jo es lūk, neesmu izrādījis atbalstu "pareizajai partijai". "Pareizajai partijai" piederošais zemnieks un deputāts Kalāns par Līksnas draudzes zemes nomāšanu par 2007. gadu tā arī nav iedevis pat tik daudz naudas, lai apmaksātu pagasta piesūtīto rēķinu, bet jau piesūtīts rēķins par 2008. gadu.

pr. Felikss Šneveļs

 
 
  © 2008 Pax vobis