Polijas ārlietu ministrs Sikorskis, jeb Vācijas marionete.

Jūs droši vien esat dzirdējis, ka pirms mēneša šeit tika iemests Molotova kokteilis, tieši muzeja direktores kabinetā ...

Šādas Krievijas provokācijas notiek arī Polijā?

Un ko tad atbild Sikorska kungs?

Bla, bla, bla ... , bet tikai ne par Poliju.

Ne par velti daudzi patreizējo Donalda Tuska valdību sauca par Vācijas partiju. Donalda Tuska valdība atteicās no reparācijas, ko centās panākt iepriekšējā valdība un runa neiet par dažiem miljoniem vai pat miljardiem, bet triljoniem eiro.

Audio celiņa atšifrējums:

Radislavs Sikorskis joko par reparāciju no Vācijas puses. Vācijas laikraksta Der Spiegel intervijā izteicās, ka iedos atlaidi, ja reparācija tiks saņemta līdz gada beigām. Tā ir nepiesegta ņirgāšanās par daudzu Polijas iedzīvotāju traģisko likteni. Otrais pasaules karš ir viena no traģiskākām lappusēm Polijas vēsturē. Vācijas agresijas rezultātā Polija zaudēja 6 miljonus iedzīvotāju.

Vēsturnieks Robert Derewenda:

Katra ģimene ir piedzīvojusi zaudējumus, kādam tika nogalināti vecāki, vai arī vecākiem atņēma bērnus, vai arī sakropļoja un tādiem nācās dzīvot atlikušo dzīvi.

PIS valdība centās panākt no Vācijas karā piedzīvoto zaudējumu segšanu. 2022. g. speciāla komisija aprēķināja aptuveno zaudējuma vērtību - 6,2 triljoni zlotu.

Jaroslaw Kaczynski:

Vācija uzbruka Polijai un nodarīja mums lielu ļaunumu.

PIS iesākto darbu Donalda Tuska valdība tagad apsmej. Janvārī ārlietu ministrs Radislavs Sikorskis tikās ar Vācijas ārlietu ministri Annalena Baerbock un piedāvāja Vācijai citu ne finansiālu atlīdzības veidu.

R. Sikorskis:

Vācijas valdība kompensācijas jautājumam, kas saistīti ar kara zaudējumiem var pieiet radoši.

Šādu nostāju atbalsta arī aizsardzības viceministrs Vladislavs. K., kas ieteica, ka Vācijas lielāka iesaistīšanās Ukrainas atbalstā būtu vislabākā forma, kā atlīdzināt zaudējumus Polijai.

Ārlietu ministra R. Sikorska izteikumi nav pieņemami pat viņa koalīcijas sabiedrotajiem, kuri labprāt atbalsta citas R. Sikorska izdarības.

Audio celiņa atšifrējums:

Vakar no ārlietu ministra mutes izskanēja kārtējais izbrīna vērts priekšlikums. Vācijas laikraksta Der Spiegel intervijā R. Sikorskis paziņoja, ka valdības maiņa Polijā ir zīme tam, ka ir likvidēts mākslīgi radītais naids attiecībā uz Vāciju un atļāvās pajokot attiecībā uz kara zaudējumu atlīdzināšanu. Ja Berlīne vēlas veikt naudas pārskaitījumu, tad laipni lūdzam. Iedosim pat atlaidi, ja nauda tiks ieskaitīta līdz gada beigām.

Senāta pārstāve Magalena Biejat no kreiso bloka:

Es ministra Sikorska vietā nejokotu tik nopietnā lietā. Runa ir par miljoniem cilvēku dzīvību.

Taisnīgumam vajag triumfēt un tāpēc visai brīvajai pasaulei jāiestājas par to lai agresors atlīdzinātu zaudējumus, vai tie būtu radīti agrāk vai arī tagad – vai Polijai otrajā pasaules karā, vai arī tagad Ukrainai.

Audio celiņa atšifrējums:

Donalda Tuska valdības mērķis paturēt labas attiecības ar Vāciju, bet reparācijas jautājums to nesekmē.

Šim jautājumam jābūt pārskatītam PIS parlamentārietis Krzysztof Szczuski:

Šai jautājumā nedrīkst nedz ņirgt, nedz jokot. Vajag konsekventi pieprasīt no Vācijas pildīt pienākumus, kas izriet no Vācijas veiktajiem noziegumiem.

Audio celiņa atšifrējums:

R. Sikorskis vēlreiz vērsās pie Vācijas par brīvprātīgu pēc pašu ieskatiem sniegtu atlīdzinājumu. Kā piemēru minēdams Saksijas pili, vai apmaksāt medicīnisko aprūpi tiem, kas ir piedzīvojuši karu, vai arī investēt abu valstu aizsardzības sistēmā.

Šādi priekšlikumi izsauc izbrīnu saka Malgorzata Paprocka:

Saudzīgi runājot piedāvātā atlīdzība nav pat 1% vērta, vēl jo vairāk Saksijas pils uzbūvēšanu jau apstiprināja prezidents Duda.

Jāpiezīmē, ka vēl 2021. gadā toreizējā valdība bija paša apņēmusies atjaunot Saksijas pili. Bet kas neizskan LTV1, tas ir, ka toreiz opozīcija, kas tagad ir pie varas lika sprunguļus PIS valdībai šī projekta realizācijai. Diskusija par celtnes atjaunošanu jau ilgst vairākas desmitgades ...

Audio celiņa atšifrējums:

Mecenāts Maciej Budzynski:

Mūsu biedrība tika nodibināta 2012. g. 2004. - 2008. g. enerģiski tika virzīts investīciju process saistībā ar Saksijas pili. Šis process 2008. g. sakarā ar pasaules krīzi tika apturēts. Saksijas pilij paredzētie līdzekļi tika novirzīti ziemeļu tilta būvniecībai un metro otrajai līnijai. Pilsētas vadība pateica, ka pēc šo objektu pabeigšanas ķersies pie Saksijas pils projekta, par nožēlu tas tā arī nenotika, tāpēc mēs nodibinājām biedrību ar mērķi 2018. g., kad Polija svinētu 100 neatkarības gadadienu pils jau būtu uzbūvēta, lai svētki, kas nu jau aizvadīti 2018. g. 11. novembrī, tiktu svinēti šīs pils pagalmā.

Žurnālists:

Par nožēlu šī lieta visu laiku tiek pārcelta. Es vēl atceros Kačinska laikā Varšavā veiktos sagatavošanās darbus. Tika atrakti pamati un katrs varēja atnākt un aplūkot, kā tas izskatās. Tas bija neparasts skats. Tieši objektā varēja piedzīvot to apjausmu par celtni un kā tā būtu izskatījusies. Tas bija neaprakstāms piedzīvojums. Man atmiņā uzpeld tās dusmas, kad es uzzināju, ka šie pamati drīzumā tiks aizbērti, jo nauda vajadzīga citiem mērķiem. Dotais solījums kārtējo reizi netika izpildīts.

Mecenāts Maciej Budzynski:

Par nožēlu tas tā ir noticis, bet mēs tos sešus gadus par to atgādinām un priecājamies, ka informācija par to ir nonākusi līdz valsts valdībai un pašvaldībām.

Audio celiņa atšifrējums:

R. Sikorska piedāvājums nav adekvāts saka bijušais ārlietu viceministrs, kā arī atbildīgais par kara zaudējumu aprēķināšanu Arkadiusz Mularczyk. Ja reparāciju mēģinātu aizstāt ar investīcijām, tad darāmo darbu saraksts būtu neiedomājami garš.

Arkadiusz Mularczyk:

Tādā gadījumā vāciešiem nāktos uzbūvēt centrālo komunikācijas mezglu, nāktos uzbūvēt atomelektrostaciju tīklu, viņiem nāktos investēt Polijas zinātnē un izglītībā, kultūrā, kuru viņi ir iznīcinājuši, kā arī viņiem nāktos modernizēt Polijas armiju un aizsardzību, viņiem nāktos uzbūvēt simtiem tūkstošu dzīvokļu, ko vācieši iznīcināja

Audio celiņa atšifrējums:

Šie Donalda Tuska sabiedroto izteikumi daiļrunīgi atklāj viņu attieksmi pret zaudējumu atlīdzināšanu.

Parlamentārs no Konfederācijas Krzystof Bosak:

Sliktākais būtu, ja patreizējais ārlietu ministrs un viņam paklausīgie diplomāti šo lietu sāktu vienkārši ignorēt, norādot ar savu rīcību, ka viņiem šāda problēma neeksistē. Poļiem jāuzstāj, lai Vācija atlīdzinātu kara zaudējumus, kas nav padoti noilgumam. Kara noziegumiem nav noilguma.

Ergo: R. Sikorskis ir Vācijas marionete.

 
 

new

 

 

© 2024 Pax vobis