Kā ES būs pareizi teik? Nelegālais migrants vai patvēruma meklētājs, bet varbūt vergs, kas tieksmē pēc leiputrijas ir kļuvis par instrumentu kādas ideoloģijas rokās.

Ieklausāmies, ko un kā mums stāsta par nelegālajiem migrantiem mūsu politkorektie žurnālisti.

Patvēruma meklētāju pārvietošana būs brīvprātīga, bet tās valstis, kas atsakās uzņemt patvēruma meklētājus varēs maksāt finansiālu kompensāciju.

Tātad 'brīvprātīgi' uzņem vai 'brīvprātīgi' maksā, kā teikt divas demokrātiskas opcijas.

Lai stipri nesistu pa ausīm, nelegālos migrantus sauc par patvēruma meklētājiem, bet tāda opcija, ka neuzņemt un nemaksāt nepastāv, jo pretējā gadījumā būs 'brīvprātīga' sankciju pieņemšana, kas man atgādina pašus labākos Padomju laikus, kad varēji baznīcu neapmeklēt vai ja tev tik tiešām tik ļoti nu ļoti gribējās varēji arī apmeklēt ar izrietošām no tā sekām. Tāds cilvēks nedrīkstēja ieņemt vadošos amatus pat sīkās struktūrās: galvenais inženieris, brigadieris, galvenais ārsts, skolas direktors, nedrīkstēja būt pat skolotājs, jo tad ja ne tieši, tad netieši skolēnus audzinātu Padomju varai naidīgā ideoloģijā. Ar Atmodu skolās ienāca ticības mācība un mācīja par to kas ir augšā, bet tagad būs valsts reliģija, kas mācīs par to, kas ir 'Tur apakšā'.

Pat tāds politiķis, kā Donalds Tusks saka, ka nepieņems nevienu nelegālu migrantu, jo nonācis pie varas nevēlas to pazaudēt. Atminamies, ka arī mums Latvijā bija tāds politiķis, kura spārnotais teiciens bija: Kā var nesolīt! Tieši tā – Einārs Repše. Tieši tādu pašu politiku piekopj viņa idejas turpinātāji no Jaunās Vienotības un kā redzams daudzi tam notic.

Audio celiņa atšifrējums:

Šo lēmumu atbalstīja lielākā EP politisko frakciju daļa pie kuras pieder patreizējās Polijas politiskais vairākums. Donalda Tuska valdība apgalvo, ka nepiekritīs nelegālo migrantu piespiedu izmitināšanai.

Donalda Tusks: Mēs nekādā ziņā nepiekritīsim šāda veida piespiedu mehānismam. Es apstiprinu, ka Polija nepieņems nelegālos migrantus neskatoties uz šāda mehānisma izveidošanu.

Audio celiņa atšifrējums:

Migrācijas jautājumu pakete tika pieņemta pateicoties cilvēka brīvību, taisnīguma un ārlietu komisijai. Tas ir kārtējais solis ES likumdošanā.

Eiroparlamentārietis Patryk Jaki: Burtiski pēc diviem gadiem miljoniem migrantu tiks sadalīti starp dažādām valstīm tai skaitā arī uz Poliju. Saskaņā ar noteikumiem varēs atpirkties iemaksājot 20 tūkstoši par vienu migrantu, bet ja gadījumā komisija konstatēs, ka tas neatrisina migrantu krīzi tādā gadījumā nevarēs atpirkties.

Audio celiņa atšifrējums:

ES iekšlietu komisijas vadītāja ir pārliecināta, ka viņiem būs laba sadarbība ar patreizējo Polijas vadību.

Ylva Johansson: Esmu pārliecināta, ka Polija ar vislielāko atdevi līdzdarbosies migrācijas politikas jautājumā. Tam esam gatavojušies četru gadu garumā, ir atjaunota uzticība valstiskā līmenī, esam gatavi palīdzēt, ja valsts nonāktu grūtībās. Tas ir vēsturisks brīdis.

Tāpēc rodas pamatots jautājums par premjera iepriekš teiktā patiesumu.

Dr. Miroslaw Habowski: Donalds Tusks jau šo mēnešu laikā pierādīja, ka viņš nepilda savus priekšvēlēšanu solījumus. Tāpēc es uz to raudzītos ļoti skeptiski, bet otrs noteicošais faktors ir ļoti liela paļaušanās uz Vāciju.

Audio celiņa atšifrējums:

ES migrācijas politika Berlīnei palīdzēs daļēji atrisināt nelegālās migrācijas jautājumu. Pieņemtajos dokumentos nav absolūti nekādas atsauces, kas Polijai dotu tiesības rīkoties citādāk. Viss būs atkarīgs ES ierēdņu gribas.

Ryszard Czarnecki: Uz šo brīdi neeksistē nekādi priekšraksti tam, ka Polija varētu pieņemt mazāk migrantu jo jau ir pieņēmusi 2 miljonus bēgļu no Ukrainas.

Audio celiņa atšifrējums:

Nelegālo migrantu piespiedu izvietošana ir ļoti bīstama. Migranti no Āfrikas vai tuvajiem austrumiem pārsvarā vēlas nokļūt Vācijā un viņu mērķis nemaz nav Polija.

Politologs Bogdans Pliszka: Mēs paši sev sagatavojam spridzekli ar laika degli, jo viņi būs stipri vīlušies, konstatējot faktu, ka viņi nav tur kur viņi vēlas būt.

Klausoties ziņas par nelegālajiem migrantiem mums tiek stāstīts cik un kādā veidā tie tiks sadalīti pa ES dalībvalstīm it kā runa būtu par kādu preci, jo neviens nerunā, ka lieta grozās ap dzīviem cilvēkiem, kuriem ir savas cerības un vēlmes. Jājautā: Vai Eiropā atgriežas vergturu laiki?

Vai Eiropā atgriežas vergturu laiki?

 
 

new

 

 

© 2024 Pax vobis