Interneta vide kļuvusi, kā aizdirsts grausts, skaties neiekāp sūdos.

Vēlos brīdināt par krāpniecības mēģinājumiem interneta vidē. Sašutumu izsauc fakts, ka inboxam viss pie kājas. Biju saņēmis akurāti sastādītu e-pasta vēstuli, kas izskatījās ļoti ticama.

Lejupielādēju pievienoto pdf failu, kas izskatās šādi. Nenoklikšķinot, bet tikai uzvedot virs saites kursoru parādās adrese uz kurieni tiksiet aizvesti. http://inbox-lv-10685499.weeblysite.com

Noklikšķinot norādīto saiti atveras sekojošs logs.

Šī vietne nokonfigurēta, tā, ka nepieņem 'nepareizi' sastādītu e-pastu:

jana2@ bez inbox.lv

petja.inbox.lv bez @

Nebija iespējams pieslēgties izmantojot toru – anonimizētu pārlūku, tika izmesta kļūda, jo tors katras pieslēgšanās laikā izmanto citas valsts ip adresi un ja tā nav LV tad uzrāda sekojošo kļūdu, kas varētu sūdzību gadījumā apgrūtināt šīs kaitnieciskās vietnes darbības apturēšanu. Par cik šī kaitnieciskā mājas lapa atrodas ASV, tad ip adrešu uzturētājam, kas šai gadījumā ir ASV mēģinot pārliecināties par tīkla lapas darbības korektumu tiktu izmesta sekojošā kļūda.

Ja viss bija ievadīts 'pareizi', tad parādījās sekojošs uzraksts un jūsu parole ir blēžu rokās.

Kā iepriekš minēju šī kaitnieciskā lapa atrodas ASV, ko konstatējam izpildot komandu nmap –sP inbox-lv-10685499.weeblysite.com , kas uzrāda, ka tās ip adrese ir 199.34.228.96 Izpildot komandu whois 199.34.228.96 tiek parādīts, ka šī ip adrese pieder kompānijai, kas ir ASV San Francisco. Pieprasot datu bāzē publiski pieejamu informāciju mēs uzzinām par atbildīgo, kuram var rakstīt vai arī zvanīt par pārkāpumiem, kas veikti izmantojot viņu sniegtos pakalpojumus, to nepārprotami jādara inbox.lv administratoram, kas pat neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt uz manu sūdzību.

OrgAbusePhone: +1-415-375-3268

OrgAbuseEmail: weebly-abuse@squareup.com

Esmu jau sastapies ar cilvēkiem, kam tāds paziņojums licies patiess. Esmu pārliecināts, ka daudzi, kas ar datoru ir uz jūs būs iekrituši šais lamatās. Ja esi kļuvis par šādas blēdības upuri, noteikti nomaini paroli.

Sekojošā video var aplūkot, kā tas darbojas.

Nosūtīju e-pasta vēstuli inbox.lv

Tiek atsūtīts inbox.lv vārdā pdf dokuments, kas ved http://inbox-lv-10685499.weeblysite.com , kas acīmredzot kalpo paroļu zagšanai, skatīt failus https://failiem.lv/u/qrheg6mr6 un video https://failiem.lv/u/24qxjhy2v

Piezīmēšu, ka šīs saites uz failiem.lv pēc kāda laika būs nederīgas jo tur norādīto failu vairs nebūs.

Un ko jūs domājat, klusums, būtu vismaz pateikuši, ka skatīs šo lietu, vai arī uzskata, ka rūpes par saviem klientiem ir štrunta lieta un tāpēc nav ievērības cienīga. 18. novembrī piedalījos svinīgajā pasākumā, pēc kura bija neoficiālā daļa, kur varēja brīvā gaisotnē patērzēt ar cilvēkiem. Noskaidroju, ka vairāki bija saņēmuši šāda tipa paziņojumu un daži pat vērsās pie inbox.lv ar lūgumu paskaidrot, vai viņi tiešām ir sūtījuši šo ziņu un ko domājat? Kapa klusums, kā teicienā: Kā ūdens no zoss, jeb kā 'labajos' laikos: Mums viss pie kājas! Ja gadījumā inbox.lv korporatīvajās ballītēs izklaidējas, kā šai video fragmentā, tad jau viss ok, pļaujam zālīti un viss pie kājas … Ja nē, tad kaut kas jādara.

Pameklējot informāciju par ip adresi 199.34.228.96 atradu sekojošo mājas lapu: https://www.nictasoft.com/ace/malware-urls/58706791/

Tiek atsūtīti arī diezgan viegli atpazīstami dažādu iestāžu viltojumi, kas sākas:

Cienījamais kungs vai kundze …

Tas jau ir mans apzīmējums šim 'dokumentam'.

Te jums raksta super organizācija eiropoliekšlietminpolicija – tā teikt pūķis ar trijām galvām.

Tā teikt visādam gadījumam, lai arī dženders būtu apmierināts. Ko lai saka, pagaidām mēs vēl neesam tik progresīvi un, cerams, arī nebūsim.

Bez datuma un, protams, elektroniski tie nav parakstīti. Starp citu, elektroniski parakstītos dokumentus var pārbaudīt šai vietnē https://www.eparaksts.lv/lv/

 

 
 

new

 

 

 

© 2022 Pax vobis