Liecina izbijusi feministe Sara Winter.

 
 

apzīmējumi tekstā

žurnālists ž

exfeministe e

 
 

 

 

ž. Kāda bija tava bērnība?

e. Mana bērnība bija ļoti smaga, jo narkotikas iznīcināja visu manu ģimeni. Man ir vecākais brālis, kas ir atkarīgs no smagajām narkotikām – kokaīns, krak, kā arī ir Brazīlijā labi zināma krimināla grupējuma PCC biedrs, kas ir viena no nežēlīgākajiem grupējumiem. Kad man bija 7 vai 8 gadi viena no lietām, kas manam brālim patika – dzēst cigaretes uz manas galvas. Līdz pat šai dienai ir saglabājušās daudzas rētas.

ž. Kad tu nolēmi pamest savu māju?

e. 16. gadu vecumā jutos gatava izrādīt pretestību savam brālim, bet saprotams tā nebija laba doma. Viņš paņēma 38 kalibra pistoli iebāza man mutē un pateica, ka nonesīs man galvu. Biju spiesta pamest savas mājas. 16 gadu vecumā viņš mani izdzīvoja no mājām, un es iesāku dzīvi uz ielas, ar citiem cilvēkiem, citām ģimenēm, dažādiem vīriešiem.

ž. Sāki dzīvot uz ielas?

e. Jā, jā, jo man nebija citu tuvinieku nedz vietas. Un lai izdzīvotu 17 gadu vecumā sāku nodarboties ar prostitūciju.

ž. Tā bija vienīgā iespēja?

e. Man nācās uzņemties pār sevi atbildību, jo man vairs nebija ne mātes, ne tēva, kas par mani rūpētos, man nācās dzīvot vienai.

exfeministe

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

Dzīvot prostitūcijā ir drausmīgi, bet daži saka, ka tā dzīvot ir viegli, jo viegli nopelnīt, bet es saku, ka tas nav viegli. Un pats par sevi saprotams, ka mans liktenis nebija citādāks, kā citām šīm meitenēm – es tiku izvarota. Un kad tas notika manā dzīvē es iekšēji jutos mirusi, man bija tikai 17 gadi. Tad es kļuvu atkarīga no narkotikām, legālām narkotikām – antidepresantiem, klonasepan u.t.t. Es gulēju visu dienu, sāku piekopt sevis kropļošanu. Esmu pilnīgi savainota, savainoju rokas un kājas, man ir daudzas un dažādas rētas. Šajā depresiju un ciešanu laikā es 19 gadu vecumā iepazinu feministu kustību femen.

dzīvot prostitūcijā ir drausmīgi

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

e. Viens vienīgs foto, viens vienīgs foto, kuru es uzlūkoju 5 sekundes un biju pārliecināta, ka gribu būt feministe. Šo tehniku sauc par kaujinieku mārketingu. Foto un tā kompozīcija – slaidas, kailas meitenes, kas tika policistu sistas, un viņu sejās neatspoguļojās sāpes, bet tieši pretēji spēks, majestātiskums, kas atgriezušās cīnīties.

ž. Skaidrs, skaidrs. Juti, ka tā var panākt taisnību.

e. Protams, šai vienā foto bija atspoguļota visa mana dzīve. Bija nepieciešamas, tikai 5 sekundes, lai es kļūtu par feministi. Uzrakstīju e-pasta vēstuli, un tad saņēmu atbildi. Viņi vēlējās izplatīt šo femenistisko doktrīnu Brazīlijā un visā Dienvidamerikā.

kaujinieku mārketings

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

e. Viņi man apmaksāja lidmašīnas biļeti un es ierados valstī, kas saucas Ukraina, kur es uzturējos 30 dienas, vienu mēnesi. Šai laikā tiku apmācīta gan pieklājīgām, gan nepieklājīgām metodēm, kā izturēties šai femenistiskajā kustībā. Tur tika apmācītas arī seks kustības, LGTB (lesbiešu un geju apvienība), kas ir labi atpazīstami Dienvidamerikā pateicoties mēdijiem un kultūrai. Mēs tikām apmācīti pielietot tehniku, ko sauc par sekstrēmismu – izmantojot ķermeni, seksu uzbrukt cilvēkiem, lai varētu iespaidot mēdijus un kultūru. Mūsu dievs ir sieviete. Mūsu misija - protests. Mūsu ieroči – kailas krūtis. Mūsu taktika ir sekstrēmisms. Katrs sekstrēmists ir sagatovots fiziski un morāli. Pirmais noteikums. Tavai stājai jābūt agresīvai. Kājas taisnas un izplestas, rokām jāatrodas gar sāniem. Necenšamies nevienu pievilināt, mēģinām nobaidīt. Otrais noteikums. Nekad neslēp savu seju. Turi plakātu virs savas galvas. Trešais noteikums. Nesmaidi, kliedz. Mūs tāpat apmācīja daudzi izbijuši Padomju Savienības militāristi. Viņiem ir psiholoģiskā kara plāns.

psiholoģiskais karš

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

ž. Tu esi femen dibinātāja Brazīlijā.

e. Jā.

ž. Cik tev bija gadu?

e. 19. Kad es atgriezos Brazīlijā, es biju ļoti populāra, ļoti slavena. Es nonācu visās populārākajās TV programmās Brazīlijā. Mans sapnis bija – cīņa pret jebkuru iespējamo vardarbību, kas vērsta pret sievietēm. Esmu aizvadījusi 5 gadus šai kustībā un domāju, ka neesmu izmainījusi uz labu nevienas sievietes dzīvi. Femenistes nav ieinteresētas mainīt uz labu sievietes dzīvi, viņas ir ieinteresētas realizēt politisku projektu. Viņas vēlas mainīt likumus, lai varētu vairāk nopelnīt. Tā ir patiesība, tikai meitenes, tādas, kā es, kuru sirdis ir ciešanu un sāpju nospiestas tiek izmantotas, kā politisks instruments un nekā vairāk.

politisks instruments

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

ž.Vai bija, kādi protesti vērsti visai pasaulei, kur iesaistīta katoļu Baznīca.

e. Jā, protams, jo es biju pārliecināta, viņi mani pārliecināja, ka Baznīca, pirmkārt katoļu Baznīca, kurā ir daudz vīriešu ir patriarhāla institūcija. Tā ir visu netaisnību, nevienlīdzības sakopojums, ka katoļu Baznīca ir sievietes brīvības lielākā ienaidniece. Man likās, ka katedrālē, kas ir ļaunuma simbols varētu pamest kaku. Man nebija ģimenes un viņas kļuva par manu ģimeni – pasniedzējas, kultūras darbinieces, aktrises, dziedātājas, politiķes, rakstnieces. Mēs bijām frontes priekšējā līnija, mēs bijām uz ielas un protestējām, bet aiz mums bija daudzas citas personas. Tā nav vienpatņu cīņa, tā ir tikai viena roka no visa ķermeņa. Tiek izmantotas vairākas kustības – feminisms, bezpajumtnieku kustība, nēģeru kustība, iezemiešu kustība, LGTB, transseksuāļu kustība. Aiz tā visa stāv globālisti.

ž. Un kāds ir mērķis.

e. Skaidrs, ka ģimenes graušana, bet primārais ir globālā kontrole.

frontes priekšējā līnija

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

e. Man patika piedalīties protestos, es biju iekritusi atkarībā no adrenalīna. 20 gadu vecumā kļuvu grūtniece, biju izmisusi, bērna tēvs pazuda, nezināju kur viņš ir. Es veicu abortu.

ž. Veici abortu pieņemot narkotikas, vai ne?

e. Jā, jā. Es saku, ka tas bija nelegāls, jo Brazīlijā nav legāli to darīt, bet tas ir citur legalizēts. Viena ārste man uzdāvināja četras tabletes un es veicu abortu. Es saku: ’Tās ir nepanesamas sāpes, nepanesamas. Viena drausmīga lieta.’ Tam nav nekāda sakara ar sievietes stiprumu. Tā nav stipruma pazīme, kad redzi, kā no tava ķermeņa izvelk tavu bērnu pa gabaliņam.

ž.  Kurā nedēļā bija grūtniecība?

e. Gandrīz 12 nedēļas. 3 mēneši. 10 dienas vēlāk es pamodos un pārcietu stipru asins tecēšanu, mans vēders bija uztūcis, pirksti kļuva stīvi, bet sāpes tādas, it kā manī būtu elles uguns, ļoti stipra uguns. Smaka, kas nāca no mana ķermeņa, nezinu kā aprakstīt. Puvuma smaka, nāves smaka. Es vēlējos nomirt. Tad es apzvanīju visas savas draudzenes – feministes, lūdzu pēc palīdzības. Gaidīju vienu stundu otru stundu trešo stundu, te zaudējot samaņu te atgūstot un neviena draudzene man nepalīdzēja. Brazīlijā ne tikai aborts ir noziegums, bet arī tā asistēšana.

ž. Viņiem bija bailes tevi pavadīt uz slimnīcu.

e. Jā. Neviena no viņām negribēja riskēt ar savu brīvību par manu dzīvi un pameta mani nomiršanai.

nepalīdzēja neviena draudzene

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

e. Vienīgais, kas man palīdzēja, bija viens draugs, vīrieti, kristietis, katolis. Kad viņu sazvanīju, viņš nekavējoties mani aizveda uz slimnīcu. Slimnīcā pavadīju sešas dienas, man tika veiktas daudzas asins pārliešanas, kā arī saņēmu ļoti bēdīgu ziņu. Mediķis man pateica, ka nākotnē man nebūs iespējas kļūt par māti, jo tas saistīts ar pūšanas procesu. Vēlējos nomirt vai arī noslīkt alkoholā. Aborts nav stipruma pazīme. Es piedzīvoju drausmīgus murgus, jo pārdzīvoju pēcaborta sindromu. Murgos redzēju, kā no mana ķermeņa nāk laukā sadalīts gabalos bērns un es centos tos sabāzt atpakaļ. Nebiju spējīga uz ielas palūkoties uz kādu bērnu. Es daudz raudāju. Raudāju nožēlojot. Un negaidot man Dievs dāvāja tik brīnišķīgu lietu, Dievs man dāvāja otru iespēju, sešus mēnešus vēlāk es kļuvu mātes cerībās. No manas puses būtu neatbilstoši cīnīties par aborta legalizāciju, jo manā puncī, manā miesā jutu attīstāmies dzīvību. Dievs ir tik neaptverams, ka man deva bērnu – puiku, jo ja man būtu meitene, Dievs mani nebūtu norobežojis no feminisma. Dievs ir brīnišķīgs.

nepalīdzēja neviena draudzene

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 

e. Kad manam dēlam bija 29 dienas es uzrakstīju oficiālu atteikumu, teikdama, ka nevēlos vairs turpināt.

ž. Tad tev tika lūgts atvainoties par tavām darbībām.

e. Jā iepriekš es biju pārliecināta, ka Baznīca ir ļoti ļauna attiecībā uz sievietēm. 2014. g. 4. oktobrī es un vēl viena aktīviste no BASTARDXS, ‘Jēzus prezentācijas templī’ baznīcas priekšā Riodežaneiro, kā tas ir redzams foto, savās darbībās bijām aizgājušas ļoti tālu, un aizskārām daudzu ticīgo un neticīgo jūtas. Smagās slimības laikā man atklājās iespēja ievērojami attīstīt garīgumu, kas man lika pārdomāt: „Ko juta citi cilvēki, kad es veicu šos zaimu darbus. Viņi jutās ļoti slikti, aizvainoti un es to esmu sapratusi. Ir ļoti grūti iejusties citu cilvēku pārdzīvotajā, bet tieši to es jūtu tagad. Mani nedaudz aizkavēja mana godkāre, es lūdzu piedošanu no visiem kristiešiem un personām kurus esmu aizskārusi ar šo protesta akciju.” Tagad man ir iespēja darīt to ko es vienmēr gribēju – tas ir mainīt uz labu sievietes dzīvi. Tāpēc tagad esmu laimīga.

ž. Paldies.

e. Nav par ko.

politisks instruments

skatīties video spāniski ar subtitriem latviešu val.

 
 

new

 

© 2021 Pax vobis